GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TELEFON / Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Sponsor Reklam

Bataryanın ömrünü uzatmak için sizlere sunacağımız 4 adımda birlikte bataryanızın kullanım süresi artacaktır. Öncelikle burada bilinen ve bilinmeyen yöntemler üzerinde genel bilgiler vereceğiz. Birçok insanın bildiği fakat bazı insanların bilemediği yöntemler olacağından burada hepsini tek tek açıklamalı suretle anlatacağız. Öncelikle telefonlar gündelik hayatımıza girdiğinden itibaren sürekli yani aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Telefonu sık sık elinden düşürmeyen bir toplum olarak telefon bataryası da bizim için önemli bir yer tutuyor. Zira bataryaların aniden bitmesi ve uzun süre kullanıma uygun olmaması sebebiyle İnsanların merak ettiği konular arasında batarya ömrünü uzatma gibi farklı değişik yöntemler aranıyor. Bu makalemizde bataryanın ömrünü net bir şekilde uzadığını yaptığınız bu ufak tefek ayarlarla görebilirsiniz.

Şarj ömrünü uzatma yolları

Bataryanın ömrünü uzatmak için ilk yapmanız gereken telefonu şarjı tamamen bittikten sonra şarja kapalı bir şekilde takmamızdır. Kesinlikle telefonun şarj süresi yüzde yirminin üstündeyken telefonunuzu şarja takmayın. Tabii burada yazdığımız kurallar genel geçer olduğundan dolayı herhangi bir problem de karşılaşmanız mümkün olabilir. Zaruri durumdan hariç telefonunuzu bittikten sonra şarja takmanız da kesinlikle fayda vardır.

Sponsor Reklamlar

Ekran ışık ayarını minimum ve otomatik kapanma süresini en düşük seviyede kullanmaya özen gösterin. İnsanlar bu tip ayarları önem vermezken, basit gibi görünen fakat üzerinde durulmayan bu tip özellik sayesinde telefonunuzun bataryasının ömrü uzayacaktır.

İnternet, mobil erişim ve konum ayarlarını kesinlikle gerekmediği sürece kapalı tutunuz. Bazı kullanıcılar bu tip özelliklere dikkat etmezken, İnternet sürekli açık olan veya gerek olmadığı halde konum ayarlarını dikkat etmeyerek konum bilgisini sürekli açık tutarak bataryanızın ömrünü kısalttığını biliyor musunuz ?

Çabuk şarjı tüketen uygulamalar kullanılmayan uygulamalar bataryanızın ömrünü kısaltabilir. Özellikle çabuk batarya kullanımda ihtiyaç duyan uygulamalardan uzak durun. Bu tip uygulamalar bataryanızın ömrünü kısaltırken günlük kullanımında telefonunuzda sıkıntılar yaratabilir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.