GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü (Mobil-Windows 7-10)

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü (Mobil-Windows 7-10)

Sponsor Reklam

Bağlantınız gizli değil hatasının çözümüyle karşınızdayız. Google, sizi şüpheli sitelere karşı korumak için güvenlik önlemleri alıyor. Bir hata yapmak üzere olduğunuzu düşündüğü zaman eyleme geçiyor. Böyle bir uyarı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Birçok kullanıcı bir hata olarak görse de, aslında bir uyarı niteliğindedir. Kullanıcılar güvenli olmayan bir siteye giriş yapmak üzereyken, Google bir şeyleri çözene kadar devreye girer ve bağlantıyı beklemeye alır.

Bu güvenlik çoğunlukla iyidir. Ancak, arama motorunun güvenilir kaynakları engellediği durumlar vardır. Neden böyle hata ile karşılaşıyorsunuz. İşte detayları ile birlikte hatanın sebebi ve çözümlerine dair kısa kısa ipuçları…

Bağlantınız Gizli Değil

Kullanıcılar bir siteyi yüklemek için istek gönderdiğinde, tarayıcınız arka planda güvenlik kontrolleri yapar. Site sunucularına yüklenen dijital sertifikalara bakar ve her şeyin yolunda olduğundan emin olur. Dijital sertifikalar (SSL sertifikası olarak da bilinir), site sahiplerinin kimliğini doğrulamak için bir araçtır. Ayrıca, tüm işlemlerin gizli tutulmasını sağlayan önlemlerdir.

Google şüpheli bir sertifika bulursa, tarayıcının siteyi yüklemesini durduracaktır. Bu noktada, kullanıcılara söz konusu mesajı gönderir. İşte bu anda bağlantınız gizli değil hatası karşımıza çıkar.

Sertifikaları kötü olan bir web sitesi verilerinizi koruyamaz. Bu, özellikle etkilenen site, kullanıcıların giriş bilgileri sağlamasını gerektirdiğinde rahatsız edicidir. Daha da kötüsü, ödeme bilgilerinizi tehlikeye düşebilir. Kısacası dikkatli olmazsanız, verileriniz çalınabilir.

Sponsor Reklamlar

Sorun Nasıl Giderilir?

Güvenli olmayan bir siteye giriş yapmanız önerilmez. Peki ya sitenin güvenliğinden gerçekten eminseniz? Bu hatayı iki şey uyarıyı tetikleyebilirdi. Sitenin sertifikalarıyla ilgili gerçekten bir sorun olabilir veya sorun aslında ayarlarınızdan kaynaklanıyor. Basit çözümler ile çözüm adımlarına yavaş yavaş geçelim.

Sayfayı yenilemeyi deneyin

En belirgin çözümden başlayarak web sayfasını yenilemeyi deneyin. Uyarı yanlışlıkla görüntülenmiş olabilir. F5 veya tarayıcınızda düğmesi yenile bölümüne tıklayın. Sorunu takip ederek sıklıkla denemelere devam edin. Diğer bir çözüm ise ise saat ayarlarını kontrol etmek olacaktır.

Saatini kontrol edin

Bilgisayarınızın saatinin yanlış senkronize edilme ihtimali var. Google Chrome gibi tarayıcılar, SSL sertifikalarını doğrularken doğru şekilde ayarlanmaları için saatlere güveniyor. Chrome bağlantınızın özel bir hata olmadığı, muhtemelen kaynaklandığı kaynak burasıdır. Saat ve tarih ayarlarında sıkıntı varsa güncel saat ve tarih ayarlarına getirmeniz gerekiyor.

Görev çubuğunuzda, saatine sağ tıklayın ve Tarihi / Saati Ayarla’yı seçin . Tarih ve Saat > Otomatik Ayar Zamanı ayarlarını yapmayı deneyin. Tarayıcınızı yeniden yükleyin ve siteyi tekrar ziyaret edin. Sorun kesinlikle çözülecektir.

Antivirüs Yazılımınızı veya Güvenlik Duvarınızı Kontrol Edin

Bazen, virüsten koruma yazılımı garip SSL sertifikalarını veya bağlantılarını engeller. Bu SSL hatasını düzeltmenin en iyi yolu antivirüs veya güvenlik duvarı yazılımınızdaki https tarama özelliğini kapatmaktır.

Antivirüs veya internet güvenliğinizin SSL bağlantılarını engellediğini ve “ SSL Tarama ” özelliğini kapatacak hiçbir yer olmadığını düşünüyorsanız , programı test etmek için geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Program devre dışı bırakıldıktan sonra sorun giderilirse, başka bir virüsten koruma veya internet güvenlik programına geçmenizi öneririz. Yine aynı hata çıkarsa, yorum bölümünden yazarak bize tam yaşadığınız sorunları iletebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.