GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / Android Uygulamalarını Hafıza Kartına Taşıma

Android Uygulamalarını Hafıza Kartına Taşıma

Sponsor Reklam

Android uygulamalarını hafıza kartına taşıma işlemini bu yazımızda ele alacağız. Öncelikle Android işletim sistemi olan yazılımları dahili karta taşıma olayı oldukça basit ve kolay işlemlerin başında gelmektedir. Taşıma işlemi basit olarak görünse de bazı telefonlarda sıkıntı çıkabilmektedir. Bu sebeple yaşanabilecek tüm problemleri ele alırken, yapılacak işlemleri sizlere anlatacağız. İlk aşamada hangi adımları uygulayacağınızı tek tek ele alalım.

Telefondaki uygulamaları hafıza kartına taşıma

Rootsuz şekilde yapabilecek bir işlemdir. Telefon belleğinin dolan telefonun kullanımı zordur. Bazen telefon hafızasında yer olmadığından dolayı uygulamaları hafıza yani dahili karta taşımamız gerekebilir. Belli süre sonra artık telefon işlevini kaybeder ve taşımanın gerekliği o zaman anlaşılır. Bunun en kolay yolda telefon üzerinde yapılacak ufak ayarlar ile işlemi gerçekleştirmek olacaktır. Karşınıza 2 seçenek çıkacaktır. Bunlardan en kolay olanı uygulamayı silmek olurken, diğer bir alternatif ise bazı uygulamaları hafıza kartına taşımak olacaktır.

Sponsor Reklamlar

Müzik, video, fotoğraf gibi dosyalarınızı hafıza kartınıza taşımanıza rağmen telefon belleğinde yer boşalmamış ise yapmanız gereken, bazı uygulamaları da dahili karta taşımanız olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ufak ayarlar vardır. Gelin, daha fazla bilgi için detaylandırmaya devam edelim.

  • Telefon marka modeli fark etmeksizin, ayarlar bölümünü açınız.
  • Karşınıza çıkan ekran üzerinden uygulamalar bölümüne geçin sağlayınız.
  • Ekran üzerinde telefonda yükle programlarını listesi çıkacaktır. Taşıma yapacağınız uygulamayı açınız.
  • Daha sonra o bölümde çıkan sd karta taşı butonuna basınız.
  • Ortalama işlem 30 sn ile 1 dk arasında sürerek işlem tamamlanacaktır.

SD karta taşı butonu yok

Bu adımları yapabilmek için programın hafıza kartına taşınabiliyor olması gereklidir. Telefon belleğinde olması gereken bir uygulamayı taşıyamazsınız. Zaten açtığınız uygulama da SD karta taşı seçeneği aktif değilse, taşımayı kesinlikle gerçekleştiremezsiniz. Bunun için tek tek uygulamaları açarak SD karta taşı özelliği aktif olan programları denemeniz gerekmektedir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Telefondan Adres Bulma 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.