GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TELEFON / Android Telefonda Sürekli Reklam Geliyor

Android Telefonda Sürekli Reklam Geliyor

Sponsor Reklam

2019’un son zamanlarında sıklıkla karşımıza çıkan android telefonlarda reklam sorunuyla ilgili genel bilgiler paylaşacağız. Öncelikle bu sorunun oluşabilmesi için bir kaç neden bulunmaktadır. Bunların en büyük kaynağı ise telefonunuza zararlı yazılım girmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Burada bahsedeceğimiz tavsiyeleri dikkatte alarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefon insanlar için önemli birer araç halinde dönüştü. Pazar payının büyümesiyle birlikte teknolojini aldı başını gitti. Uygulamalar da teknolojiden nasibini alarak hayatı kolaylaştıran bir çok uygulama ve program hayatımıza girdi. Akıllı telefonlarda istemediğimiz reklamlar nasıl çıkıyor ? İlk olarak bilmediğiniz bir programı telefonuna kurmanız halinde karşılaşabilirsiniz.

Android ekrana gelen reklamlar

Burada çıkan reklamlar GOOGLE tarafından sunabileceği gibi başka tür ajansların sunacağını reklam türleri de olabilir. Telefonda çıkan google reklamları engelleme için popüler kullanılan virüs programlarını deneyebilirsiniz. Bundan sonuç alamazsanız, telefona format atabilir gerekirse hard reset yapmanız gerekebilir.

Sponsor Reklamlar

Telefon belleklerine bootkit veya old boot ismiyle zararlı programlar yerleşir. Bununla birlikte programı kaldırırsanız bile reklamlar çıkmaya devam eder. Sadece reklamlar değil, telefonun tüm bilgilerine ulaşabilir. Banka hesapları, telefon rehberi, galeri resimleri veya not defteri gibi pek çok uygulamayı kontrol edebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bilinmeyen uygulamaları kesinlikle telefonunuza yüklemeyin. Zaten bunun öncesinde size soracağı, bilinmeyen bu kaynağı telefona yüklemeyin uyarısını kesinlikle dikkat alınız.

Ekrana gelen reklamlardan nasıl kurtulurum

Öncelikle yapmanız gereken 2 – 3 tane yöntem vardır. Bunlardan ilki ve basit olanı en son yüklediğiniz uygulamayı kaldırmak olacaktır. Eğer sorun çözülürse, programdan kaynaklı zararlı reklamlar gelmektedir. Bu işlemi yaptığınız takdirde yine de çözülmüyorsa telefona format atmaktan başka çare kalmayacaktır. Bazen bu yöntem de çaresiz kalabilir. En son çare olarak hard reset yapmanızı önerebiliriz. Fakat dikkat edin. Telefonunuz garantili ise garanti dışı kalabilir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Telefon Hızlı Şarj Olmuyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.