GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / Android Reklam Engelleyici

Android Reklam Engelleyici

Sponsor Reklam

Android telefonlarda reklam engelleme yazılımını kullanarak internette karşınıza çıkan bütün reklamları engelleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle indirmeniz gereken birkaç programı bulunmaktadır. Genel kapsamlı bilgi vermek amacıyla şu şekilde yazıya giriş yapmak isteriz. Öncelikle telefonlar günlük yaşantımızın vazgeçilmez birer unsuru haline gelmiştir.

Evde, iş yerinde, ofiste kısacası yaşamın olduğu her yerde elimizden düşünmediniz cep telefonları bir dost bir arkadaş veya vakit geçirmek için eğlenceli bir araç haline geliyor. Aynı zamanda sevdiklerimizle irtibat kurmamızı sağlayan günümüz teknolojisinin en önemli mihenk taşıdır.

Android reklam engelleme 2018

Teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı en önemli faydalardan bir tanesi olan cep telefonlarında yararın yanında zararlı olabilecek birçok unsur bulunmaktadır. Örneğin casus programlar ile internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kartınız kopyalanabilir ve hesabınız çalınabilir ya da cep telefonunuza gelen bir mesajla sizi farklı bir siteye yönlendirip kredi kartınıza yüklü miktarda para çekimi yapılabilir. Tabi burada bahsettiğimiz örnekler genel anlamda kullanılan sistemlerdir. Bu yazımızda ise Android telefonlarda internette gezerken karşımıza fazla çıkan reklamları engellemek için kullanılan programlar ile ilgilidir.

İnternette kısa bir gezinti yapmak kişiden kişiye değişmekle birlikte en az 2 saat almaktadır. Bazı insanlar sadece sosyal medya üzerinden vakitlerini geçirirken bazıları ise haber siteleri güncel olaylar farklı platformlarda gezip dünyayı yakından takip etmek için farklı mecraları incelemektedir. Tabii buralara gezerken internet sitelerini yegane gelir kaynağı olan reklamları görmeleri yüksek ihtimaldir. Fakat bazı internet siteleri bir sayfada olması gerekenden fazla reklam attığı zaman insanlar bilgiye ulaşmak da sıkıntı çekmekte ve reklamlardan dolayı internet sitesinin terketmektedir. Kişi orada bilgiyi öğrenmek istiyorsa mecburen reklamları görenek veya reklamlara tıklamak suretiyle aradığı bilgiye ulaşmaktadır.  İşte reklam engelleyici yazılımlar reklamları görmeden bütün reklamları filtre ederek kişilere reklamsız bir şekilde kullandığı siteyi veya platformu sunmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Aşağıda reklam engelleyici programlar olarak incelediğimiz yazılımlara baktığımızda genellikle hepsi bu mantıkla çalışmaktadır. Size tavsiye edebileceğimiz programlar aşağıdaki gibidir. Aynı şekilde bu tip programlarla ilgili takıldığınız noktalar olursa bize yorum bölümden iletmeniz halinde memnuniyetle cevaplayabiliriz.

Adblock reklam filtreleme

Bu sistem ile karşınıza çıkabilecek tüm reklamları engelleyebilirsiniz. Böylece reklamsız şekilde siteleri kullanmaya devam edersiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte büyük web siteleri bu sorununa karşın şu bir yöntem geliştirdi. Eğer sistem sitelerde reklamları engelleyici program/yazılım tespit ederse, kişiye şu uyarıyı vererek web sayfasını erişimi engelliyor. “Daha iyi hizmet alabilmeniz için reklam engelleyici programınızı pasif ediniz.” Aslına bakarsanız bu yöntemi kullanan sitelerin sayısı oldukça düşüktür. Genel amaçlı bu uyarı dışında tüm reklamları engelleyebilirsiniz. Eğer böyle bir uyarı da gelirse mecburen programı pasif  edip, sonra tekrardan aktif edebilirsiniz.

Bu anlamda kullanabileceğiniz programlar;

  • Adblock
  • Adblock Plus
  • AdAway

Android reklam engelleme rootsuz

Rootsuz telefonlarda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz sistemi anlatmak istiyoruz. Ücretli sürümü olmadan tercih edebileceğiniz bir uygulamadır. 1 hafta denemek için ücretsiz sürümü vardır. Reklamlar engellendiğinden dolayı siteler açılırken kasılmadan açılıyor. Telefonunuz yorulmadan hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanmaya devam edersiniz. Aynı zamanda pil tasarrufu da sağlar. Rootsuz telefonların izleyeceği yol – Adguard sitesi üzerinden Apk reklam engelleyici download etmek olacaktır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Telefonu Görmüyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.