GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Android Cihazlar Neden Aşırı Isınıyor

Android Cihazlar Neden Aşırı Isınıyor

Sponsor Reklam

Telefonunuz aşırı ısınıyorsa yapmanız gereken bu yazımızda ele aldık. Öncelikle bilmediğiniz arka planda çalışan uygulamalarınızı kontrol ediniz. İlk olarak akıllı telefonunuzun neden aşırı ısındığını belirlemek zordur. Cihaz sıcakken yavaşlar ve kapanır. Telefonunuzun neden aşırı ısındığına ve nasıl düzeltebileceğinize birlikte bakalım.

Telefonunuzun Aşırı Isınmasının Nedenleri

Genellikle telefonunuzun aşırı ısınması yaygın bir nedenden kaynaklanır. Uygulamalar bu durumun başını çekmektedir. Daha sonra aşırı kullanım veya bir Bluetooth hoparlöre çok uzun süre bağlı kalması halinde cihaz ısınabilir.

Sorun giderme amacıyla birkaç uygulamayı kapatın. Cihazınızı yeniden başlatın. Bu yöntem kısa süreli bir çözüm olarak görünse de her seferinde, telefonunuzun aşırı ısınırsa şu küçük ayarları kontrol ederek işe başlayın.

 • Ekran parlaklığınız çok yüksek olabilir. Isınmaya yol açacağından kullanmadığınız zamanlarda ekran parlaklığını kısınız.
 • Kablosuz ağınız çok uzun süre bağlı kalmak ısınmaya neden olur.
 • Kullandığınız uygulamalardan kaynaklı olabilir. Ram bellek tüketimi fazla olan uygulamalarda bataryayı aşırı bitirme cihazda ısınmaya yol açan problemler oluşturabilir. Bunun için bilmediğiniz uygulamaları telefonunuza yüklemeyin. Eğer yüklemek gerekiyorsa, ram bellek tüketimi sürekli olarak kontrol ediniz.
 • 3. maddeye ek olarak oyunlarda grafik ve özelliklerinin yüksek boyutlarda kullanmak telefonu zorlayacağından dolayı ısınma sebebi olarak gösterebilir.
Sponsor Reklamlar

Şimdiye kadar piyasadaki hiçbir akıllı telefon bu nedenlerin dışında aşırı ısınmaya maruz kalmadı. Normal kullanımdaki telefonunuz sıcak olmamalıdır. Eğer öyleyse, bir sorununuz varsa şu detaylar üzerinden devam edelim.

15 dakika boyunca uygulama kullandıktan sonra cihazın sıcak olması his normaldir. Ancak telefonunuzda aşırı ısınma uyarısı geliyorsa veya cihaza dokunulduğunda aşırı sıcaklık hissediyorsanız araştırma yapmanız gerekiyor.

asiri-isinma

Telefonunuzu Soğutmanın ve Verimli Tutmanın Yolları

Akıllı telefonunuz çok ısınıyor ve yavaşlıyor aşağıdaki adımları deneyin.

 • Telefonun kasasını çıkarın.
 • Tüm bağlantıları devre dışı bırakmak için uçak modunu açın.
 • Doğrudan güneş ışığından uzaklaştırın.
 • Bir fanı telefonunuza yönlendirin (ancak buzdolabına, dondurucuya veya soğutucuya koymayın)
 • Ekran parlaklığını azalttın.

Bunu yaptıktan sonra, fazla ısınmayı önlemek için aşağıdakileri deneyin.

 • Pil Tasarrufu modunu kullanmayı deneyin.
 • İstenmeyen dosyaları kaldırmak için telefonunuzu temizleyin
 • Gerekmedikçe Wi-Fi, Bluetooth ve GPS kullanımını azaltın

Telefonunuz sadece aşırı ısınmayı durdurmakla kalmaz, aynı zamanda pilin daha kısa sürede bitmesine sebep olur. Aşırı ısınmanın ötesinde, Android’inizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz birçok uygulama var. Bunları da kontrol ederek işletim sistemi üzerinden mi ? sıkıntının olduğunu araştırmanızı tavsiye ederiz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.