GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / Ana Makinesinin Sunucu IP Adresi Bulunamadı

Ana Makinesinin Sunucu IP Adresi Bulunamadı

Sponsor Reklam

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz hataların çözümlerine ilişkin bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu hafta konu edindiğimiz hata “ana makinesinin sunucu dns adresi bulunamadı” hatasıdır. Peki hatası çözümü nedir ? Bu hata ile ne zaman karşılaşırız ? Genellikle bir siteyle bağlantı kurduğumuz zaman karşımıza çıkabilecek bir hata türüdür. Windows tabanlı bilgisayarlarda görülebileceği gibi mobilde görülebilir.

Ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı

Bu hata 2017’nin en çok karşılan bir hata türüdür. 2018 yılı içinde de aynısı olur mu ? bilemeyiz. Fakat bu hatanın çözümlerine dair bilgiler sunacağız. Yapacağınız ayarlar ile bu sorunu çözebilirsiniz. Yapacağınız adımları sırasıyla anlatalım.

DNS adresi bulunamadı hatası çözümü

Bu hatanın net anlamı DNS hatası olarak bilinmektedir. (En hızlı dns adreslerini buradaki konumuzdan inceleyebilirsiniz.) Ayrıca bazı durumlarda DNS değiştirsek bile aynı hata ile karşıla biliyoruz. Gereksiz olarak “Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle” hatayı göstermektir.

Sponsor Reklamlar

 • İnternet ayarlarınızı kontrol ediniz.
 • Eğer internet bağlı ise, DNS adresinizi kontrol ediniz.
 • DNS adresleriniz hangi servis ağını kullanıyorsanız, onun olması tavsiyemizdir. TTNET
 • Tarayıcınız üzerinde bulunan eklentileri pasif duruma getirin. Bazı durumlarda VPN eklentileri bu hataya sebebiyet verebilir.

Hata 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Sunucunun DNS adresi çözümlenemiyor.

Sorun teşhis ediliyor

Genellikle bu hatanın türevleri karşımıza çıkabilir. Bu hatanın yanında dns_probe_finished_nxdomain gibi DNS sorunu çıkabilir. Yapmanız gereken adımları yukarı liste halinde sıraladık. Bu denemeler ile hatayı kısa sürede çözebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan İphone Açılmıyor Elmada Kalıyor başlıklı makalemizde iphone açılmıyor ve iphone açılmıyor kesin çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

8 Yorumlar

 1. Hocam benim bi sitem var sitede bu hatayı veriyor ve kimse siteme giremiyor ne yapmalıyım

  • Hocam sitede ne gibi hata veriyor tam açıklama yazarsan ayrıca kullandığın host şirketi ile görüşürsen sorun orada da olabilir

 2. Hocam bende olmadı bende ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı yazıyor lütfen yardım edin

 3. hocam bende .htacsess dosyasi calismiyor neden ola bilir

 4. hocam sağolun teşekkür ederim

 5. hocam emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.