GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TELEFON / Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma

Akıllı Telefon Şarj Süresi Uzatma

Sponsor Reklam

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden itibaren karşılaştığımız sorunların başında şarj problemi gelmektedir. Peki ne yapmak gerekiyor ? Akıllı telefonlarda telefonun şarj süresini uzatma ile ilgili bu yazımızda sizlere genel geçer bilgiler paylaşacağız. Öncelikle burada bahsettiğimiz tavsiyeleri tek tek uyguladığınızda en az yüzde 20 ile 30 arasında telefon bataryanızın arttığı net bir şekilde göreceksiniz. Kısacası telefon kullanımının süresinin uzadığını bariz olarak görebilirsiniz. Bu yazımızda maddeler halinde listeleme yaparken dikkat etmeniz gereken hususlarına dikkat çekeceğiz.

Batarya ömrünü arttırma tavsiyeleri

Aşağıda ki tavsiyeler ile akıllı telefonların bataryasının ömrünü kolayca uzatabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken inceleyelim.

  • Kesinlikle telefonunuzun bataryası bitmeden telefonunuzu şarja takmayın. Yani belirtmek istediğimiz nokta açık ve nettir. Telefonun şarjı bitecek ondan sonra telefonunuzu şarja takacaksın. Telefon bataryası %10 ile %20 yirmi olduğu halde bile bu şekilde tamamen bittikten sonra şarja takmanız da kesinlikle yarar vardır. Aynı şekilde kimyasal elementler ömrünü hızlı bir şekilde tamamlayacak ve günlük kullanımında bir gün şekilde kullandığınız telefon yarım güne ve sırasıyla tamamen bitme durumuna gelecektir. Bu yüzden tamamen bitmeden şarja takmayınız.
  • Kullanmadığınız programları, internet, konum, mobil iletişim verisi gibi unsurları kesinlikle kapatın. Bu tip etkenler telefonun bataryasını günlük kullanımda bitmesine sebep olacak nedenler arasındadır. Bu şekilde yaparak bataryanızın ömrünü uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle ara sıra kullandığınız programları silerek gerekli ise tekrar yükleme yapmanız halinde size artı katkı sağlayacaktır. Çözüm önerisi bu şekilde yaptığınızda telefon bataryası daha az performans gösterecek ve yorulma açı daha düşük olacaktır. Bu sebepledir ki, telefonun bataryasının ömrü uzayacaktır.
  • Ekran ışığını kısma gibi diğer faktörler ile birlikte telefon bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz ve bunlara ek olarak otomatik telefon açma ve kapatma özelliği ile tani gece kullanmadığınız saatlerde eğer önemli değilse telefonu kapalı tutmanız halinde bir gün kullandığınız telefon bataryası 1,5 güne ve kullanım açınıza göre iki güne çıkabilmektedir.
Sponsor Reklamlar

Yukarıda saydığımız sadece üç maddeyi günlük hayatınızda kullanırsınız telefonunuzun bataryası uzun bir süre gidecektir. Fakat her batarya azaldığında veya düşme yaptığında bu sebepler dışındaki faktörler de telefon bataryanızın bitmesine neden olabilir. Bu denli veya farklı tip sorunlar yaşadığınızda bize yorum bölümünden etmeniz halinde editörlerimiz size en geç 24 saat içerisinde yanıtlarını sunacaktır.

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır ?

Aniden kapanmaya birlikte sürekli olarak şarj tutmama sorunu ile karşılaşmanız mümkündür. Bu aşamaya geldikten yapmanız gereken tek şey bataryanızı değişmek olacaktır. Bu duruma gelmeden önce yukarıda belirttiğimiz önerileri dikkate almanız gerekiyor. Peki direk olarak telefon batarya bozulduğunu nasıl anlarız ? Cevabı nettir. Direk olarak şarj etmeniz halinde 1 saat içinde bitiyorsa ya da şarj göstergesi %70 iken anında bitiyor veya kapanıyorsa batarya net olarak bozulmuş diyebiliriz.

Bu bilgiler ışığında ölmüş batarya nasıl anlaşılır ? sorusuna yanıt vermiş olduk. Bu tip sorularınız olursa lütfen yorum bölüme yazınız.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Ağda Kayıtlı Değildir Ne Demektir? başlıklı makalemizde ağda kayıtlı değil ve vodafone ağda kayıtlı değil hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum

  1. emeğine sağlık hocam saol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.