GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / HABERLER / Akıllı Ev Sistemleri Hakkında Bilmedikleriniz

Akıllı Ev Sistemleri Hakkında Bilmedikleriniz

Sponsor Reklam

Günümüz teknolojileri arasında akıllı ev sistemleri ilk sırada geliyor insanların hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini arttıran bu sistemler hakkında geniş kapsamlı bilgiler araştırarak sizlere bu konunun ne kadar önemli olduğu hususunda detaylı bilgiler vereceğiz. Akıllı ev sistemleri 2005 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanan bir yenilikçi sistematik programdır. Son zamanlarda yapılan evlerin yüzde 25 ile %30 civarında akıllı ev alt yapısı ile yapıldığını biliyor muydunuz?

Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Çalışır

Peki akıllı ev nedir şöyle düşünelim akıllı ev isminden de Anlaşılacağı gibi birçok sistemin otomatik kumanda ile kontrol edildiği bir mekanizmaya dönüştürüldüğü yapılardır. Örneğin evinize geldiğiniz zaman hazır çayınız veya yemeğiniz önünüze pişerek konulması Siz yokken Evinizdeki Olan biteni otomatik telefon üzerinden internet vasıtasıyla izleyebilmek sinema modu ve farklı reaksiyonlar ile evinize istediğiniz kombinasyonlarda aydınlatma Sinema Perdesi gibi fonksiyonel ileri kullanılmak suretiyle bir sinema salonuna dönüştürülmesi ve bunun alt değişkenler gibi birçok kombinasyon kurulabilir.

Sponsor Reklamlar

Akıllı Ev Sistemleri Hakkında

Akıllı ev sistemleri günümüzde popüler olan bir yapıdır ilk başta kişinin isteğine göre lambaları nereden açıp kapatmak istediğini yatak odasına bir tuş atamak suretiyle evde açık unuttu lambaları tek bir tuşla kapatmak istediğini veya eve hırsız girdiğini düşünerek Evdeki bütün aydınlatmaların yanıp sönerek evin içerisinde bir şeyler olduğunu dışarıya göstermek istediği gibi birçok fonksiyonel işlem yapılabilir. Kısacası akıllı evde kişinin isteğine kalmış bütün işlemler yapılmaktadır. Örneğini film izliyorsunuz ve bir misafirin sizinle bast hemen filmi yarıda keserek kapıdan gelen Misafiriniz televizyondan izleyebilir ve oturduğunuz yerden kapınızı açarak misafirin izin Eve girmesini sağlayabilirsiniz ve filmi hiç kesintiye uğratmadan izlemeye devam edebilirsiniz aynı şekilde canınız sıkıldığında tek bir tuşla sinema perdesini aşağıya inmesi ve Sinevizyon ekranın açılarak sinema moduna geçilmesi aynı zamanda yanan ışıklarımı karartma moduyla  ile birlikte kararması gibi birçok işlem yapılabilir.

Akıllı Ev Sistemleri Fiyatları

2008 yıllarında akıllı evlerin fiyatları Ortalama bir eve göre %100 bağlıyken şimdilerde bu oran %30 ile %40 civarına kadar düştü Çünkü yapılar genişledikçe insanların tercihleri de artmaktadır bir akıllı evin maliyeti ortalama 30000 ile 40000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Akıllı olmayan evi akıllı eve çevirebilmek için ortalama bu rakamın üzerinde 60000 TL civarında bir masraf yapmak gerekmektedir Tabii bu evinizin büyüklüğüne bağlı olarak içerisinde kullanılan anahtarların kalitesi markası ve kabloların cinsi yine markasına göre değişmektedir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan 2019 En Güncel DNS Adresleri (Çok Hızlı) başlıklı makalemizde 2018 - 2019 Güncel Dns Adresleri, 2018 çalışan dns ve 2018 dnsleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.