GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / HABERLER / Adil Kullanım Kotasında (AKK) Yeni Dönem 1 Mayısta

Adil Kullanım Kotasında (AKK) Yeni Dönem 1 Mayısta

Sponsor Reklam

Adil Kullanım Kotasında (AKK) Yeni Dönem 1 Mayısta
Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından AKK (Adil Kullanım Kotası) için yapılması planlanan düzenlemelerden ilki hayata geçmek üzere. Artık 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak bu yeni düzemeyle sınırlar esnetiliyor ve internet downlaod ve indirme olarak kullanıcılara sunulan kotalar değişikliğe gidiliyor.

1 Mayısta adil kullanım kotasında neler değişiyor?

1 Mayıstan itibaren yeni gelecek bu düzenlemeyle beraber gece saat 02:00 ile sabah 08.00 arası yapılan veri kullanımı ve indirme işlemleri, AKK’dan sayılmayacak. Böylelikle bu kullanıcılar sınırlamanın kalkması ile kendilerine sunulan kotayı gece saatleri boyunca AKK’a takılmadan istedikleri gibi interneti kullanabilecek. Ayrıca bu düzenlemeyle beraber gelecek bir başka yenilik ise: belirtilen gece saatleri dışında yapılan veri kullanımlarında AKK aşıldığı takdirde, eskiden her tarifede 3 Mbps’a düşen hızlar, artık (aşağıdaki tabloda görebileceğiniz gibi) tarife orantılı düşürülebilecek.

Sponsor Reklamlar

Son olarak ile yapılan bu düzenlemeden sonra, 01 Mayıs’tan itibaren uygulanmaya başlayacak bu yeni AKK hayata geçmesinin ardından, Aralık 2018  tarihinde ise AKK’nın tamamen kaldırılacağını belirtmeden geçmeyelim. Sınırlamalara takılmadan artık fatura aşımına internet hızının düşmesine son olarak yapılacak bu değişiklik ile oyun meraklının artık rahatça oyunları indirmesi ay sonunu beklemeye gerek kalmadan rahat rahat arşivlerini tamamlaması kolaylık sağlayacaktır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Etkinleştirme 2020 başlıklı makalemizde Windows 10, windows 10 aktivasyon ve windows 10 etkinleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.