GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / 5G Uyumlu Telefonlar 2020

5G Uyumlu Telefonlar 2020

Sponsor Reklam

5G destekleyen (uyumlu) telefonları sizler için inceledik. Öncelikle 5G tanımıyla yazımıza başlayalım. Diğer hücre ağları gibi, 5G ağları da etki alanlarını alanlara ayıran ve kodlanmış bilgileri radyo dalgaları yoluyla gönderen bir hücre lokalleri düzenlemesi kullanmaktadır. Her hücre bölgesi, kablolu veya uzak bir ana taşıyıcı birlikteliğinden bağımsız olarak, bir sistem omurgası ile ilişkilendirilmelidir. 5G ağları, 4G LTE’nin kullandığı kodlamaya benzeyen OFDM adlı bir tür kodlamayı kullanılıyor. Bununla birlikte, hava ara birimi, LTE’den çok daha düşük dormansi ve dikkate değer bir uyarlanabilirlik için tasarlanıyor.

5G hayata geçiş başladı

Telekomünikasyon sistemleri bir süredir kullanılmaya başlasa da, 5G şebekesine hazırlık başladı. Yonga seti ve cep telefonu organizasyonları şu anda ultra hızlı çok yönlü şebekeye sahip yeni telefon akını için hazırlanıyor. Qualcomm, 2019’da öncü telefonların kapsamını kontrol edecek olan 5G hazırlıklı Snapdragon 855 işlemcisini göndermesi için gezegendeki başlıca en büyük yonga seti oyuncularından biri oldu. Snapdragon 855 yonga seti gönderimi ile çeşitli cep telefonu kuruluşları, 2019’da 5G telefonlarını gönderme planlarını bildirmişlerdir.

İşte, bir yıl sonra gönderileceği doğrulanan 5G akıllı telefonların ayrıntılı bir listemiz…

1. Huawei Mate X Huawei,

5G yeniliğinin en büyük savunucularından biridir. Örgüt, belki de 5G düzenleme donanımları ve talaşlarının iyileştirilmesi bağlamında en büyük isimler olmuştur ve birçok tasarımcı bu çabalara adanmıştır. Bekleyebileceğimiz bir başka 5G telefonu da Huawei Mate X’tir. Mate X’in bir kitap gibi daraltılabilen 8 inçlik bir OLED gösterisi var. Kaplama içeriden ziyade terstir (bu, ekranın çökerken durmasına rağmen bakmaya devam ettiği anlamına gelir) ve pivot, vitrinin bir tarafı alüminyum çerçeveye oturması için geriye doğru döndüğü için tam olarak orta noktada değildir. Leica işaretli kameraların dikey sütununa sahiptir.

Bir kez çöktüğünde, Mate X’in “önü” 6.6 inç tahmin eden bir vitrine sahip olurken, arka ekran 6.4 inç. Arka ekran özçekimler almak için kullanılacak ve müşterilerin genel olarak bir eliyle, örneğin telefon numaralarını aramak için kullanacağını makul bir şekilde üstlenecek. Samsung’un Galaxy Fold’u gibi değil; bir tanesi kırılmamış ekranı kameralar için kaldırılmış ve daraltılmış ekran çerçevelerle sarılmış; Mate X’in vitrini, hem çökmüş hem de kırılmamış yapı faktörlerinde uçtan uca hareket eder. Bu, Mate X’i Samsung Galaxy Fold’dan çok daha canlı ve “modern görünümlü” kılıyor.

Sponsor Reklamlar

2. Samsung Galaxy S10 5G

Şu anda en çok endişelenen ve en çok tartışılan akıllı telefonlardan biri şu anda en yeni ve gelecek olan Samsung Galaxy S10 ve bu cihazın 2019’da nadiren 5G’lik bir değişiklik alacağı üzerine bir tartışma var. Üçüncü Nesil Ortaklık Projesi (3GPP) Sürüm 15 ile tamamen iyi olan “işletme” ilk 5G modem. Samsung, Galaxy S’nin düzenleme aygıtlarının onuncu anısına dört akıllı telefon göndermesi gerekiyor. Bu akıllı telefonların üçünün Şubat-Mart aylarında gönderilmesine güvenilirken, 5G şebekesine sahip dördüncü olan daha sonraki bir aşamada gönderilebilir.

3. LG V50 THINQ LG, bir 5G

MWC 2019’da sevk edilen bu akıllı telefonlarda 6,4 inç 1440 x 3120 AMOLED ekran, Snapdragon 855 yonga seti, 6GB RAM ve 12MP standart odak noktası, 12MP faks biri ve 16MP’lik üçlü odak noktası arka kamerası var ultra geniş Ayrıca, akıllı telefonların cephesinde hem 8MP standart odak noktası hem de 5MP geniş kenar noktası var. LG V50 ThinQ ayrıca 4.000mAh bataryaya sahip ve hem IP68 garantili (artık ve su tıkanması için) hem de askeri sınıf düşürme sigortası olduğu için uzun süre çalışması gerekiyor. Ayrıca LG DualScreen olarak isteğe bağlı ikinci bir ekran bağlantısı var. Akıllı telefonların ne zaman ineceğini veya ne kadar tutacağını tam olarak bilmiyoruz, ancak 2019’un ilk yarısında bir noktada beklediğinizden yüksek bir maliyet ödeyeceğinizi umuyoruz.

Sonuç birkaç ünlü Android OEM şu anda 5G’nin yaklaşan gün doğuşunun hayal gücünün uzamasına hitap ettiğini göremiyor. Çevrimiçi portatif oyun ve eğlence fışkıran görünümü, 5G’den büyük oranda kar elde etmeye karar verdi, ancak Razer, gelecekteki Razer Phone için 5G sorumluluk almıyor gibi görünüyor. Blackberry lisans sahibi TCL ayrıca 5G sorusuna yönelmedi, Acer veya Asus da yoktu – en son Qualcomm ile işbirliği yapıldı.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.