GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / [%100 ÇÖZÜM] CS GO FATAL ERROR HATASI

[%100 ÇÖZÜM] CS GO FATAL ERROR HATASI

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda cs:go’da karşılaştığımız fatal error hatasını nasıl çözeceğimizi anlatacağız.

Evet arkadaşlar eğer sizde bu hatayı alıyorsanız yapmanız gereken şey çok basit sadece oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula demeniz gerekiyor.(Tabi aşağıda anlattığım türde probleminiz yoksa) Onu da şuradan yapıyoruz;

  • Oyunlar > Cs:go > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Ön Belleğinin Bütünlüğü Doğrula

Bu işlem bir kaç dakika sürer tamamlandıktan sonra rahatlıkla oyuna girebilirsiniz. Eğer hata düzelmez ise görev yöneticisini açıp servis uygulamarını kapatın (kendisi otomatik olarak yeniden açılacak) sonrada oyuna girin arkadaşlar.

Birde bazı arkadaşlarda bu hatanın devam ettiğini duyuyordum bir süredir. Konuyu araştırdım windows güncelleştirmelerinizi yapmadığınız için böyle bir hata alıyorsunuz arkadaşlar. Öncelikle updatenizi açın bir güzel update edin ne var ne yok. Eğer çok fazla update varsa tahminen bu işlemi bir kaç kez tekrarlamanız gerekiyor. Sürekli bilgisayarınızı yeniden başlatıp update etmeniz gerekiyor.

Sponsor Reklamlar

Ardından .Net framework ve Directx sürümlerinizi güncelleyin..

Artık bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hatanın düzelmiş olması gerekiyor.

Ancak hala aynı hatayı alıyorsanız sizler ile aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekecek.

  1. Önce buradaki link üzerinden Microsoft Visual C++ 2015 güncelleştirmesini bilgisayarımıza kuruyoruz. Hem 64 hemde 32 bitlik olan, her ikisini de kuruyoruz.
  2. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
  3. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive dizinini açıyoruz windows arama kısmına (sağ üste köşede) “.json” yazıyoruz
  4. Gelen iki dosyayı siliyoruz.
  5. Ardından Steama giriş yapıyoruz ve yukarıda anlattığım gibi cs:go’ya gelip özellikler diyoruz ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula diyoruz.

Evet arkadaşlar fatal error hatasını nasıl çözeceğimizi anlattık kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan [%100 ÇÖZÜM] CS GO ERROR APPLİCATİON RUNNİNG (STEAM BAŞLATMAMA SORUNU) başlıklı makalemizde cs go açılırken hata, cs go başlatılamıyor sorunu ve cs go failed to start game hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

28 Yorumlar

  1. kardeşim .json yazıyorumda öle birşey yok diyor ozaman napcaz

  2. Eyvallah Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.