Cuma , 20 Ocak 2017
Anasayfa / HABERLER / ZULA KARAKTERLERİ [GLADİO || ZULA]

ZULA KARAKTERLERİ [GLADİO || ZULA]

zula_karakterler_2

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda yerli oyunumuz olan Zulada yer alan “Gladio” ve “Zula” iki karşıt örgüt içerisindeki karakterleri tanıtacağız.

İsimBir Önceki MesleğiStatüHakkında
Demir ErezBordo BereliZulaKara Harp Okulu'nu dereceyle bitirdi. Bordo Bereliler'e katıldı. Devlet içerisindeki gizli yapılanmayı öğrendi. Gladyo ailesini öldürünce, Zula ekibini kurdu.
Recep ArslanKomandoZulaAskerliğini komando er olarak yaptı. Jandarma özel harekat timi'ne dahil oldu. Pusuya düşürülüp, gazi ünvanı ile emekli edildi.
Eşref DayıBilinmiyorZulaResmi kayıtlarda adı geçmiyor. Çakırcalı Mehmet Efe'nin soyundan geldiği rivayet ediliyor. Demir'in akıl hocası.
Cengiz KayaKabadayıZulaKonya'nın meşhur kabadayısı Pala Hasan'ın yanında yetişti. Pala Hasan öz oğlunca Gladyo'ya öldürtülünce Zula'ya katıldı.
Şahin KılıçPolisZulaPolis teşkilatında, Terörle Mücadele biriminde görev aldı. Ortağı öldürtülüp suçu üzerine yıkıldı. İnfaz edilecekken Demir tarafından kurtarıldı.
Şamil Dudayev AvcıZulaÇiftçilik ve avcılık ile geçmişini sağlıyordu. Ailesi Gladyo baskınında öldürüldü. Yolu Zula ekibi ile kesişti.
Azad KaraBakırcıZulaAskerliğini yaptığı sırada Demir'in komutasında görev almıştı.
Yunus ŞanlıBalıkçıZulaAskerliğini komando olarak tamamladı.Recep Arslan ile tanışıyordu.
İvan VasilyevMadenciGladyoRus istihbaratına çalışan komando birliği Spetsnaz GRU'ya dahil oldu. Çeçen Savaşı'nda cesaret madalyası aldı. Paralı asker olarak çalıştı ve Gladyo oluşumunun lideri oldu.
Pierre JulliardAskerGladyoLiseden sonra orduya katıldı. Paralı asker olarak çalıştığı sırada Sudan'da esir düşünce teklif üzerine Gladyo'ya katıldı.
Larry SilversteinUluslararası İlişkilerGladyoHarvard Üniversitesinde eğitim aldı.Özel bir şirketin Orta Doğu sorumluluğuna atandı.Ailesi öldürülünce intikam için Mossad'a katıldı.Teklif üzerine Gladyo ajanı oldu.
Trevor Edward MooreKeskin NişancıGladyoGönüllü olarak orduya katıldı.Afganistan'da çalıştığı sırada, paralı askerlik yaptığı anlaşıldı ve ordudan atıldı.Yolu Gladyo ile kesişti.
Robert O'BannonKamyoncuGladyoÖzel bir eğitim kampında hayatta kalma dersleri görüyordu.Gizli kamp, FBI tarafından basılınca ceza olarak orduya alındı.Irakta görev alırken Gladyo ajanı olmayı kabul etti.
Rosa BattagliaBilinmiyorGladyoİtalya'nın Roma şehrinde doğduğu biliniyor.Bunun haricinde resmi kayıtlarda Rosa hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.
David King MucitGladyoBir icadının kitle imha silahına dönüştürüleceği bilgisi üzerine Amerika'yı terk etti.Sahte kimlikte Avrupa'da yaşadı.Gladyo ile yolu kesişti.
Alonso Vargas MotorcuGladyoBir soygun neticesinde başı polisle derde girdi.Sürüş kabiliyeti fark edilince Gladyo bünyesine dahil edildi.
  ZULA SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Evet arkadaşlar oyunumuzdaki tüm karakterleri yukarıda anlattık. Ayrıca bu link üzerinde Zula oyunumuz hakkıdan kısa bir incelemede yaptık. Eğer oyunu daha önce oynamadıysanız fikir edinmek amacıyla okuyabilirsiniz.

[table “7” not found /]

YAZAR: Hasan Tıngır[Yönetici]

Hasan Tıngır[Yönetici]
Bir garip hukukçu.. (İletişim | Skype: hsntngr2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.