Anasayfa / GENEL / WİNDOWS 10 ŞİFRE KALDIRMA

WİNDOWS 10 ŞİFRE KALDIRMA

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Windows 10’da mevcut şifrenizi nasıl değiştireceğinizi yada tamamen nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz.

Öncelikle arama bölümüne “netplwiz” yazıyoruz. Ancak ismi tam olarak yazmanız gerekiyor yoksa çıkmaz. İsterseniz “Çalıştır” yazıp uygulama çalıştırma panelini de açıp buraya “netplwiz” yazabilirsiniz. Ardından karşımıza kullanıcı ve parola ayarlarını yönetebildiğimiz aşağıdaki ekran gelecek.

Bu açılan kullanıcı panelinde kullanıcı ve parolaları rahatlıkla yönetebilirsiniz. Parolaları tamamen kaldırmak için “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” bölümünde yer alan tiki kaldırmanız gerekiyor. Ardından “tamam” diyerek çıkıyoruz.

Parolayı sıfırlamak içinse parolasını sıfırlamak istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz aşağıda yer alan “Parolayı sıfırla” butonuna tıklıyoruz. Arından yeni parolayı giriyoruz.

Evet arkadaşlar Windows 10’da parola kaldırmak bu kadar basit. Kafanıza takılan yada merak ettiğiniz başka bir şe varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

Bir önceki yazımız olan LEAGUE OF LEGENDS SEZON 7 başlıklı makalemizde 2017 League Of Legends, League of Legends ve League Of Legends güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  WİNDOWS 10 PİL KULLANIMI NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.