Anasayfa / HABERLER / POKEMON GO: FAİLED TO GAME DATA FROM THE SERVER HATASI

POKEMON GO: FAİLED TO GAME DATA FROM THE SERVER HATASI

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Pokemon GO ya gelen güncelleme sonrasında on binlerce kullanıcıda görülen bu hata hakkında bilgi vermeye çalışacağız. (Keza bu hatanın dışında birde serverlarda sorun olduğunu ve daha sonra tekrar denenmesini söyleyen bir hata daha var ikisi arasında pek bir fark yok gibi görünüyor.)

failed to login

Önce ilk merak edilen sorudan başlayalım. Ban mı yedim ? Cevabı ise çok basit, bilmiyoruz. Sadece biz değil henüz kimse bilmiyor.  Başlangıçta server hatası gibi görülen ancak hatayı alan bütün kullanıcılarda halen devam eden ve oyuna girişlerinde servera bağlanmasını engelleyen bu durum Redditte bir kullanıcı tarafından bu hatanın perma ban olabileceği yönünde açıklama yapmasıyla herkesin aklında soru işaretleri oluşturdu.(Yapılan açıklama daha sonra doğrulanmadığı için silindi)

Ancak bilinen bir şey var ki bu hata hemen hemen sadece hile kullanan yada hile kullanılan ip üzerinden oynayan kişilerin başına geldi. Yani her ne kadar somut bir şekilde ban olduğu söylenemese de, tam olarak ban değil de diyemiyoruz.

  POKEMON GO: CEZA(BAN) SİSTEMİ

Tahminen şuan Niantic herkese perma ban atmak yerine hile kullanımına bağlı olarak soft – perma arası bir cezalandırma öncesinde şüpheli hesapları bir süre dondurarak kime neye göre cezalandıracağını belirlemeye çalışıyor ve bu süreçte hile kullandığından şüphelenilen bütün hesapların daha da gelişmesini önlemek için server ile bağlantısını askıya alıyor. Belki şimdi değil ama bir süre sonra hesapların bir kısmı açılırken bir kısmınada perma ban atılacağını tahmin ediyoruz.

Edit: Arkadaşlar dediğimiz gibi olmaya başladı. Hatayı alanların bir kısmına perma ban mailleri gelirken bir kısmına da 30 gün süreli ban mailleri gelmeye başladı. Mal kutunuzu kontrol ederek hesabınıza ne olduğunu -ne olacağını- buradan öğrenebilirsiniz.

En iyi Pokemon Avlama Mekanları 2 [Kordinatları ile Birlikte]

En iyi Pokemon Avlama Mekanları [Kordinatları İle Birlikte]