GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: ZENYATTA

OVERWATCH REHBERİ: ZENYATTA

Sponsor Reklam

ZENYATTA

Zenyatta güçlü iyileştirmeye yeteneklerine sahip etkili bir destek herosudur. Temel silahının saldırı hızı yüksektir ancak verdiği hasar düşüktür.  Tekli olarak ateşleyebildiği gibi toplu olarakta ateşleyebilir. Zenyettayı öne çıkartan şey daha çok onun ultimate yeteneği ile alanda etkili iyileştirme yapabilmesidir. Hem kendisine yakın takım arkadaşlarını hemde kendisini bir kaç saniye boyunca iyileştirebilir.

Rakip hedefleri Orb of Discord ile işaretleyebilir. İşaretlenen kişi daha fazla hasar alır ve haritanın neresinde olursa olsun gözükür. Karşı takımda bulunan tehlikeli heroları işaretleyerek takımınızın kombatları kazanmasında etkili olabilirsiniz.

Genel özellikleriyle savaş hattının gerisinde takım arkadaşlarına etkili bir biçimde destek sağlayabildiği gibi rakiplerinide yeteneğinize bağlı olarak etkili bir şekilde haraslayabilirsiniz. Ancak asla rakiplerinizle birebir mücadeleye düşecek kadarda zorlamayın çünkü ne karşı koyabilirsiniz nede kaçabilirsiniz. Oyun sisteminiz rakip takımı yıpratma üzerinden ziyade takım arkadaşalarınızı hayatta tutmak üzerine olmalı

Sponsor Reklamlar

Zenyattanın kötü yanları ise can değerinin çok az olması ve hareket kabiliyetinin sınırlı olmasıdır. Eğer bir rakip hedef tarafından yakalanırsanız fazla bir kaçma şansınız yok.

ROL: Destek

YETENEKLER

Orb of Destruction: Zenyattanın temel saldırısıdır. Enerji yüklü küreler fırlatır. Saldırı hızı yüksektir ancak verdiği hasar oldukça düşüktür. Küreleri tekli olarak fırlatabildiği gibi toplu olarakta fırlatabilir.

Orb of Harmony: Zenyetta takım arkadaşına onu iyileştiren bir “iyileştirici küre” fırlatır. Küre takım arkadaşına bağlı olduğu süre boyunca iyileştirmeye devam eder. Ancak aynı anda sadece bir kişiye iyileştirme küresi yollayabilir. Diğer bir takım arkadaşına iyileştirme küresi yolladığında önceki küre kaybolacaktır.

Orb of Discord: Zenyetta rakibini Orb of Discord ile işaretleyebilir. İşaretlenen hedef haritanın neresinde olursa olsun görünür. İşaretleme sadece vizyon açısından değil hasar açısından da bonus sağlar. Hem siz hemde takım arkadaşlarınız işaretlenen kişiye karşı daha fazla hasar verebilirsiniz. Zenyetta aynı anda sadece tek bir rakibi işaretleyebilir.

Transcendence: Zenyetta parıldayarak yükselir ve kendisi de dahil olmak üzere yakınında bulunan bütün takım arkadaşlarını iyileştirebilir. İyileştirme bir kaç saniye sürer bu sırada Zenyetta dokunulmazdır, rakiplerinden hiçbir hasar almaz.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: WİDOWMAKER başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi widowmaker ve overwatch widowmaker rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.