GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: ZARYA

OVERWATCH REHBERİ: ZARYA

Sponsor Reklam

overwatch rehberi,

ZARYA

Zarya yüksek düzeydeki canı ve orta düzeyde kalkanı ile  güçlü bir tank herosudur. Hem kendisine hemde arkadaşlarına kalkan atabilir. Ultimate yeteneği ile rakip hedefleri toplu bir şekilde bir süre stunlayabilir. Hatta stunlamakla kalmaz onları birbirine yakınlaştırır. Bu sayede alan hasarı veren herolar ile çok iyi bir kombine yapabilirsiniz. Örneğin Hanzo yada Pharah ile birlikte güzel bir takım çalışması yapabilirsiniz. Bu yönüyle Tank herosu olmasının yanında biraz miktar support herolarına da benzemektedir.

Zarya Tank olmasının yanında Participle Cannonu ile hem yakın hemde orta menzilde etkili bir hasar verebilir. Verdiği hasar çok yüksek olmasada Tank olmanın getirdiği yüksek dayanıklılık sayesinde rakiplerini uzunca bir süre haraslayabilir ve onları öldürebilir.

Zarya çok yönlü bir hero yani siz nereye çekseniz oraya gelir. Ancak sivrilmiş bir tarafı yoktur. Ne Winston , Reinhardt kadar güçlü kalkanı vardır, Ne Reaper gibi güçlü silahı yada Destek heroları gibi iyileştirme özellikleri. Ancak yeri gelir bir tank gibi rakiplerini göğüsler bir ofansif hero gibi rakiplerini tek tek indirir yada bir support gibi takım arkadaşlarına destek olur.

Sponsor Reklamlar

Peki kötü tarafı yokmu Zaryanın ? Olmaz mı.. Zarya ile oynarken en çok başınıza gelecek şey sıkıştığınızda kaçacak bir durumunuzun olmaması. Zaten temel hareket hızı yavaş ve ani hareket yaparak düşmanlarından kaçmasını sağlayacak hiçbir yeteneği yok.

ROL: Tank

YETENEKLER

Particle Cannon: Zaryanın temel silahıdır. İki tür kullanım şekli vardır. İlki yakın mesafede rakibine sürekli olarak yolladığı enerji akımı ile ortalama bir hasar verir. Enerji akımı yakın – orta menzilde etkilidir. Diğer ise Zarya silahı ile büyük enerji topları gönderir.  Enerji topları isabet halinde rakibe yüksek hasar verir, yakın – orta menzilde etkilidir.

Particle Barier: Zarya kendisini koruyan bir enerji bariyeri oluşturabilir. Bu bariyer kısa bir süreliğine mutlak koruma sağlar.  Bu bariyer aktif iken saldırı alırsa Particle Cannonun saldırı değeri artar.

Projected Barier: Zarya takım arkadaşlarını koruyan bir enerji bariyeri oluşturabilir. Takım arkadaşları bu bariyerin altında iken saldırıya maruz kalırsa yine aynı şekilde Particle Cannonun saldırı değeri artar.

Graviton Surge: Zarya hedef aldığı noktaya bir yerçekimi bombası atar. Bomba patladığında etki alanı içerisinde kalan rakip hedefler stunlanır ve bombaya doğru  hareket ederler. Rakip hedefler bu sırada savunmasızdır ve açık hedef konumundadır. Hanzo, Reaper , Prahahın ultimate yetenekleri ile çok etkili bir şekilde kombine oluşturabilir.

Diğer tüm karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: WİDOWMAKER başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi widowmaker ve overwatch widowmaker rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.