GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: WİDOWMAKER

OVERWATCH REHBERİ: WİDOWMAKER

Sponsor Reklam

overwatch rehberi

WİDOWMAKER

Widowmaker uzun mesafede etkili olan defansif bir herodur. Sahip olduğu sniper ile hem en uzak menzildeki düşmanlarına ağır hasarlar verebilir. Kafa vuruşlarında tek atabilir. Hemde otomatik tüfeği ile yakın ve orta menzildeki savaşlarda etkili bir şekilde mücadele edebilir. (Aynı anda hem AWP hemde M4 ile oynuyorsunuz daha ne olsun) Ultimate yeteneği ile duvarların arkasını görebilir (Karşıda wall var beyler : )  Grappling Hook ile gelen saldırılardan seri bir şekilde kaçabildiği gibi stratejik noktalara tırmanmanızı sağlayarak kendinize geniş görüş açısı sağlayabilir.  Ancak Grappling Hookun gelen saldırıları savuşturma açısından sınırlı bir desteği vardır. Karşınızda Pharah gibi hareket kabiliyeti yüksek bir hero varsa kaçmanız pek de etkili olmayacaktır.

Widowmaker uzak ve orta menzilde gerçekleşen kombatlarda oldukça etklidir. Ancak yakın mesafeli savaşlarda pek iyi değildir. Bunun nedeni hem otomatik silahının tüfeğine oranla çok daha az hasar vermesi, can değerinin az olması ve sınırlı bir hareket kabiliyetinin olmasıdır.

Sponsor Reklamlar

Bu yüzden Widowmaker ile yapmamız gereken daha çok, haritada geniş görüş açısına sahip olan ve Hookunuz ile ani hareketler yaparak saklanabileceğiniz bir köşeye yerleşip buradan rakip hedefleri indirmek olmalı.

ROL: Savunma

YETENEKLER:

Widow’s Kiss: Widowmakerin temel silahıdır. İki tür kullanım şekli vardır. İlki uzak menzilde etkili olan Sniperdır. Dürbünü açtığınızda otomatik olarak bu moda geçer. Sniper modunda verdiği hasar çok fazladır. Düşmanlarını bir kaç atışta indirir. Kafadan vuruşlarda tek atar. Diğeri ise dürbünü kapadığınızda aktif olan otomatik tüfektir. Saldırı hızı yüksektir ancak verdiği hasar fazla değeri fazla değildir.

Grappling Hook: Widowmaker kullandığı tırmanma halatı sayesinde, hedef aldığı noktaya doğru kendini hızlı bir şekilde çeker, aynı zamanda yüksek yerlere hedef almanız durumunda buralara seri bir şekilde tırmanabilir. Rakiplerinizden kaçmak için kullanabileceğiniz gibi daha uygun bir görüş açısı sağlamak içinde kullanabilirsiniz.

Venom Mine: Widowmaker rakip hedef yaklaştığında zehirli bir gaz yayan bumi tuzağı yerleştirir. Zehirli gazla bir kaç saniye boyunca, saniye başına hasar verir. Ayrıca bu tuzak duvarlara veya objelere yapışabilir.

İnfra-Sight: Widowmakerin ultimate yeteneğidir. Bu yetenek ile Widowmaker wall hack açar. Yani işlevi bildiğiniz wall hack ile aynı mantıkta çalışır. Duvarların arkasındaki düşmanları görmenizi sağlar. Sınırlı bir kullanım süresi vardır.

Diğer tüm karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: TORBJORN başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi torbjorn ve overwatch torbjorn nasıl oynanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.