GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: SYMMETRA

OVERWATCH REHBERİ: SYMMETRA

Sponsor Reklam

overwatch rehberi,

SYMMETRA

Symmetra her ne kadar takım oyuncularına kalkan atması ve ultimate yeteneği olan Teleporter ile takım arkadaşlarının hızlı bir şekilde kombatlara katılmasını sağlaması yönünden destek herosu olarak kabul edilse de oynanışı yönünden defansif herolara daha yakındır.

Özellikle Assault maplerinde kurduğu tuzaklar ile rakip takımı haraslaması, Photon prejector ile isabet halinde rakip hedeflere ağır hasar vererek etkili bir şekilde bölgeyi savunması nedeniyle defansif bir herolara benzemektedir.

Diğer destek heroları arasında en çok hasar veren symmetra desek yanılmayız, ama bu yönüne aldanıp haritada düşman avına çıkmak aptalca olur çünkü ofansif herolar tarafından rahatlıkla öldürebilir.

Symmetra ile yapmanız gereken daha çok koruyacağınız bölgeye geçip, rakiplerinizin sık kullanacağı güzergahlara Sentry Turret kullanarak yerleştirdiğiniz tuzaklar ile yada Proton Prejector ile sürekli haraslamak, kombatların gerçekleştiği bölgenin yakınlarına, güvenli bir bölgeye ultimate yeteneğinizi kullanarak bir Teleporter dikip takım arkadaşlarınızın daha hızlı kombatlara katılmasını sağlamak,( bir yeniden canlandırma kadar olmasa da neredeyse onunla aynı etkiyi gösteriyor) ve takım arkadaşlarınıza sürekli Proton Shield ile kalkan atarak onlara destek çıkmak olmalı.

Sponsor Reklamlar

ROL: Destek – Savunma

YETENEKLER

Proton Prejector: Symmetranın temel silahıdır. İki tür kullanım şekli vardır. İlki yakınındaki hedefler ile bağlantı kurarak sürekli bir şekilde düşük hasar değerine sahip enerji parçaçıkları gönderir. Bağlantı süresi uzadıkça verdiği hasar giderek artar. İkincisi ise Symmetra büyük bir hasar değerine sahip enerji topları ateşler. Enerji toplarının hareket hızı çok yavaştır ancak isabet halinde yüksek hasar verir.

Sentry Turret: Symmetra rakip hedef yaklaştığında otomatik olarak aktifleşen tuzaklar yerleştirir. Tuzaklar rakip ünite ile bağlantı kurarak onlara devamlı bir şekilde hasar verir. Birden fazla tuzak olması halinde tüm tuzaklar etki alanı içerisine giren bir hedefe bağlanarak çoklu bir şekilde hasar verebilir.

Proton Shield:  Symmetra yakınındaki takım arkadaşına, geçici bir süreliğine ek can değeri sağlayan bir kalkan oluşturur.

Teleporter: Symmetra seçtiğiniz bir bölgeye ışınlayıcı bir düzenek yerleştirir.  Bu ışınlayıcı düzenek ile takım arkadaşlarınız baseden hızlı bir şekilde düzeneği kurduğunuz yere ışınlanır. Ancak ışınlayıcı düzeneği yerleştirirken güvenli bir köşe seçmeniz gerekir keza bu düzenek düşmanlarınız tarafından yok edilebilir.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: SOLDİER 76 başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi soldier 76 ve overwatch soldier 76 rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.