GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: ROADHOG

OVERWATCH REHBERİ: ROADHOG

Sponsor Reklam

overwatch rehberi,

ROADHOG

Roadhog yüksek canı olmasından dolayı bir tank herosu olarak görülsede aslında ofansif yönü ağır olan bir herodur. Yani ben tankım kapıyı ben tutarım deyip “Hold the door” diye atlayabileceğiniz bir hero değil ne kendini ne de takım arkadaşlarını koruyabileceği Winstonda yada Reinhardt’da olduğu gibi bir kalkanı yoktur.

Scrap Gun ve Whole Hog ile yakın mesafede ağır hasarlar verebileceğiniz bir herodur. Rakibiniz sizden uzakta yada gökyüzünde dolaşan pharah gibi bir heroysa yine sıkıntı etmenize gerek yok. Çünkü sizin hookunuz var. Uzaktaki düşmanlarınızı yanınıza çekebilir ve Scrap gun ile öldürebilirsiniz. Hatta zayıf herolara neredeyse tek atabilirsiniz.

Bir diğer özelliklerinden biri kendi kendini iyileştirebilmesi. Take a Breather ile kısa bir sürede kendinizi iyileştirebiliyorsunuz.

Roadhogun kötü tarafı ise hareket hızının çok düşük olması. Oldukça hantal bir hero ve Rainhardt, Winston gibi ani hareketler yaparak kaçmasını sağlayacak herhangi bir yeteneği yok. Yani rakiplerinize girerken ya herro ya merro diyerek oynayacağınız bir hero.

Sponsor Reklamlar

ROL: Tank – Ofansif

YETENEKLER

Scrap Gun: Roadhogun temel silahıdır. Şarapnel fırlatır ve yakın mesafede etkilidir. Kullanım mantığı pompalı silahlar ile aynıdır, düşmanınıza ne kadar yakınsanız o kadar fazla hasar verirsiniz.

Take a Breather: Roadhog cebinden küçük bir şişe çıkarır ve onu içerek kendini iyileştirir. Oldukça kısa sürede kendini 200 can değeri kadar iyileştirebilir. Ancak bu sırada hareket edemez yada ateş edemez.

Chain Hook: Roadhog bu yeteneği ile  Havada karada farketmez belli bir uzaklıkta bulunan rakip üniteleri kendine çekebilir. Hook kendine isabet eden rakip hedef kısa bir süreliğine hareket edemez, stunlanır. Bu yeteneğinizi kullanarak özelliklede uzak mesafede size ağır hasar verebilecek Hanzo, Pharah gibi karakterleri kendinize doğru çekerek Scrap Gun ile işlerini bitirebilirsiniz. (Buram buram pudge kokan bir hero)

Whole Hug: Roadhog seri bir şekilde şarapnel fırlatabilen makineli tüfek kazanır ve etrafa ateş saçmaya başlar. Bu yetenek aktif iken Roadhog ateş etmeyi durduramaz. Yakınında bulunan rakiplere ölümcül hasar verir.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: REİNHARDT başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi reinhardt ve overwatch reinhardt rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.