Cuma , 20 Ocak 2017
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: ROADHOG

OVERWATCH REHBERİ: ROADHOG

overwatch rehberi,

ROADHOG

Roadhog yüksek canı olmasından dolayı bir tank herosu olarak görülsede aslında ofansif yönü ağır olan bir herodur. Yani ben tankım kapıyı ben tutarım deyip “Hold the door” diye atlayabileceğiniz bir hero değil ne kendini ne de takım arkadaşlarını koruyabileceği Winstonda yada Reinhardt’da olduğu gibi bir kalkanı yoktur.

Scrap Gun ve Whole Hog ile yakın mesafede ağır hasarlar verebileceğiniz bir herodur. Rakibiniz sizden uzakta yada gökyüzünde dolaşan pharah gibi bir heroysa yine sıkıntı etmenize gerek yok. Çünkü sizin hookunuz var. Uzaktaki düşmanlarınızı yanınıza çekebilir ve Scrap gun ile öldürebilirsiniz. Hatta zayıf herolara neredeyse tek atabilirsiniz.

Bir diğer özelliklerinden biri kendi kendini iyileştirebilmesi. Take a Breather ile kısa bir sürede kendinizi iyileştirebiliyorsunuz.

Roadhogun kötü tarafı ise hareket hızının çok düşük olması. Oldukça hantal bir hero ve Rainhardt, Winston gibi ani hareketler yaparak kaçmasını sağlayacak herhangi bir yeteneği yok. Yani rakiplerinize girerken ya herro ya merro diyerek oynayacağınız bir hero.

ROL: Tank – Ofansif

YETENEKLER

  OVERWATCH REHBERİ: LUCİO

Scrap Gun: Roadhogun temel silahıdır. Şarapnel fırlatır ve yakın mesafede etkilidir. Kullanım mantığı pompalı silahlar ile aynıdır, düşmanınıza ne kadar yakınsanız o kadar fazla hasar verirsiniz.

Take a Breather: Roadhog cebinden küçük bir şişe çıkarır ve onu içerek kendini iyileştirir. Oldukça kısa sürede kendini 200 can değeri kadar iyileştirebilir. Ancak bu sırada hareket edemez yada ateş edemez.

Chain Hook: Roadhog bu yeteneği ile  Havada karada farketmez belli bir uzaklıkta bulunan rakip üniteleri kendine çekebilir. Hook kendine isabet eden rakip hedef kısa bir süreliğine hareket edemez, stunlanır. Bu yeteneğinizi kullanarak özelliklede uzak mesafede size ağır hasar verebilecek Hanzo, Pharah gibi karakterleri kendinize doğru çekerek Scrap Gun ile işlerini bitirebilirsiniz. (Buram buram pudge kokan bir hero)

Whole Hug: Roadhog seri bir şekilde şarapnel fırlatabilen makineli tüfek kazanır ve etrafa ateş saçmaya başlar. Bu yetenek aktif iken Roadhog ateş etmeyi durduramaz. Yakınında bulunan rakiplere ölümcül hasar verir.

 

    OVERWATCH KAHRAMANLARI  

SALDIRI
genji
Genji
mccree
McCree
pharah
Pharah
reaper
Reaper
soldier76
Soldier: 76
tracer
Tracer

SAVUNMA
Bastion
Bastion
Hanzo
Hanzo
Junkrat
Junkrat
Mei
Mei
Torbjörn
Torbjörn
Widowmaker
Widowmaker

TANK
d.va
D.Va
Reinhardt
Reinhardt
Roadhog
Roadhog
Winston
Winston
Zarya
Zarya

DESTEK
Lucio
Lucio
mercy
Mercy
symmetra
Symmetra
zenyatta
Zenyatta
  OVERWATCH REHBERİ: TORBJORN

YAZAR: Hasan Tıngır[Yönetici]

Hasan Tıngır[Yönetici]
Bir garip hukukçu.. (İletişim | Skype: hsntngr2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.