GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: REİNHARDT

OVERWATCH REHBERİ: REİNHARDT

Sponsor Reklam

overwatch rehberi,

REİNHARDT

ReinHardt belkide diğer tank heroları arasında en iyisidir.  2k’ya kadar hasar emen dev kalkanı sayesinde hem sizi hemde kalkanın arkasındaki takım arkadaşlarınızı korur. Hareket hızı çok düşüktür ancak kalkanı ve yüksek can değeri ile uzun süre hayatta kalabilir. Özellikle Payload görevlerinde oldukça etkili bir herodur. Birde hareket hızındaki açığı bir miktar kapatan Charge adlı yeteneği ile öne doğru uzun bir sıçrama gerçekleştirebilir. Düşük canla kaçan düşmanlarınıza karşı kullanabileceğiniz gibi, acil durumlarda kaçmak için yada Reaper gibi yakın mesafede çok fazla hasar veren rakip hedefleri ittirerek takım arkadaşlarınızdan uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz.

Tank olduğu için doğal olarak saldırı hızıda çok düşüktür. Ancak temel silahı olan Rocket Hammer ile yakın menzilde etkili saldırılar gerçekleştirebildiği gibi Fire Strike ile uzun menzilli saldırılarda gerçekleştirebilir. Ultimate yeteneği olan EarthShatter ile alan hasarı veren saldırılar da yapabilir. Genel olarak yetenekleri ile etkili hasarlar verdiğini söyleyebiliriz.

REİNHARDT TEMEL TAKTİKLER

Sponsor Reklamlar

 • Öncelikle konumuzu ve açınızı iyi ayarlayın. Böylece rakip takımdan gelen hasarı kalkanınız ile göğüsleyerek arkanızdaki takım arkadaşlarınızı koruyabilirsiniz. Ancak körü körüne kalkanı açıp gelen hasarı kucaklamayın takımınız saldırdığında yada takım arkadaşlarınızın üzerinde bir focuslanma olduğunda bunu yapın. Kalkanın can değeri yüksek olsunki hard kombatta hemen kırılmasın.
 • Chargeyi uzak yerlere hızlıca gitmek gibi gereksiz yere kullanmayın. Aksi halde birden kendinizi bir takım kombatında bulursunuz ve önemli bir saldırıyı yada tehlikeli bir hedefi savuşturma imkanınız olmaz.
 • Eğer sağınızdan veya solunuzdan birileri saldırıyorsa ve takım arkadaşlarınız arkanızda ise asla kalkanı kendinizi korumak için kullanmayın. Zaten takım arkadaşlarınız kalkanınız sayesinde gelen saldırılardan korunacağı ve rahat olacağı için size saldıran kişiyi kolaylıkla tespit edip ortadan kaldıcak yada kaçıracaktır. Ancak siz panikleyip kendi derdinize düşerseniz onlarda savunmasız kalıp kendilerini düşüneceklerdir. Bu yüzden takımınıza güvenin ve buna göre hareket edin.
 • Kalkanınız kırıldığında bir kaç saniye saklanın ve şarj olmasını bekleyin zaten çok kısa bir süre içinde doluyor. O yüzden kalkan kırılınca “Tesbih taneleri dağıldı” deyip karşınızdaki rakiplere charge atıp kendinizi öldürtmeyin. Bir solo kill için takımınıza yazık etmeyin.
 • Rakip takıma charge atmadan önce takımınızı kontrol edin özellikle de destek heroları hayatta değil yada yakında değil ise girmeyin.
 • Karşı takımda Zenyatta varsa ultimate yeteneğini kullandığında Charge ile onu takım arkadaşlarından uzaklaştırarak rakiplerinizin iyileşmesini engelleyin.
 • Karşınızda Widowmaker, Pharah ve Reaper gibi kahramanlar varsa dikkatli oynamanız gerekiyor. Bu karakterler yüksek hasarlar verebilir özellikle Pharah ve Reaper ultimate yeteneğini kullandığında eğer kalkanınızın can değeri 1000 in altında düşmüşse direnmek yerine oradan uzaklaşın.
 • Eğer Junkratın ultimate yeteneği olan Rip-Tire üzerinize doğru geliyorsa kalkan ile değil Rocket Hammer yada Fire Strike kullanarak savuşturun.
 • Kalkanınız Symmetra ve Winstonun saldırılarını bloklamaz. Ayrıca Diğer bir Reinhardtın Fire Strike’ını Hanzonun Dragon Strike’ını bloklamaz. Bu saldırılara maruz kaldığınızda kalkanınız ile karşı koymaya çalışmayın ya çatışın yada geri çekilin.
 • “Ama hep ben ölüyorum ! Hay ben böyle takımı” deyip takımınıza sırt çevirmeyin. Evet olabilir takımınızda kötü oynayan birileri sürekli çıkacaktır. Bu bazen çıldırtıcı olabilir. Ancak siz bir tank karakterisiniz. Ofansif bir karakterle olsa alıp başınızı gidebilirsiniz ancak bunu Reinhardt gibi bir heroyla yapmamalısınız. 1 Kişiyi bile korusanız o bir kişi sizin sayenizde takımı taşıyabilir. Helede o kişi Soldier 76 gibi bir OP karakter (Over Power/ Aşırı güçlü) ise..
 • Eğer karşıda Widowmaker varsa ve kalkanınıza döşüyorsa takımınızla iletişim kurun ve takımınız dikkatini Wm üzerine çekip onu öldürtmeye çalışın.
 • Eğer arkanızda korumanız gereken bir takım arkadaşınız yoksa asla Bastionun karşısına geçip kalkan açarak direnmeye çalışmayın. Kalkanınızı çok kolay parçalayacaktır.

ROL: Tank

YETENEKLER 

Rocket Hammer: Reinhardtın temel silahıdır. Saldırı hızı düşüktür ancak verdiği hasar fena değildir. Bu yeteneğin asıl önemli kısmı rakibini sağa sola fırlatarak rakibinin herosu üzerindeki kontrolünü kaybetmesini sağlamasıdır.

Barrier Field: Reinhardtı tank yapan asıl yetenek budur aslında. Reinhhardt bu yeteneği ile rakiplerinden gelen yaklaşık 2k ya kadar hasarı emen bir kalkan üretir. Bu kalkan hem kendini hemde kalkanın gerisinde bulunan takım arkadaşlarını korur. Bu yeteneğini kullandığında Reinhardtın hareket hızı yavaşlar.

Charge: Bu yeteneği kullandığında sırtındaki itici motor aktifleşir ve Reinhardtın öne doğru uçmasını sağlar. Bu sırada önünde rakiplerinden biri bulunuyorsa onuda önüne katarak sürükler ve eğer rakibini duvara sıkıştırmayı başarırsa yüksek bir miktarda hasar verir.

Fire Strike: Reindhardt hedeflerin içinden geçebilen büyük bir ateş topu gönderir. Bu sayede rakipleri aynı hizada bulunuyorsa çoklu hasar verebilir. Ateş topunun hareket hızı yavaştır ancak uzun menzilde etkilidir. Duvarların ve objelerin içinden geçemez, sadece rakip hedeflerin içinden geçebilir.

EarthShatter: Reinhardt büyük çekicini yere vurarak önünde bulunan rakip hedefleri hem stunlar hemde etkili bir hasar verir. Charge ve Fire Strike ile oldukça uyumlu kombolar yapabilirsiniz.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: REAPER başlıklı makalemizde overwatch reaper rehberi, overwatch reaper skilleri ve overwatch rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.