GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: PHARAH

OVERWATCH REHBERİ: PHARAH

Sponsor Reklam

PHARAH

Pharah uzun mesafede etkili olan çok güçlü bir ofansif herodur. Saldırı hızı düşük olmasına rağmen roketleri ile rakip hedeflere yüksek hasar verir. Roketlerinin alan hasarı etkiside vardır. Hedefinizin yanında başka rakip hedeflerde varsa onlarda roketlerinizden etkilenir. Ayrıca ultimate yeteneği olan Barrage ile güçlü alan saldırıları gerçekleştirebilir. Meinin Ultimate yeteneği ile düşündüğümüzde hedefinizi toplu olarak yakalamanız halinde takım kill alabilirsiniz.

Diğer bir yandan ofansif bir hero olduğunu dikkate aldığımızda doğal olarak canı yüksek değildir. Ancak diğer ofansif herolara oranla canı fazladır.Sınırlı bir uçma kabiliyetine sahip olması ve ortalama bir can seviyesine sahip olması sayesinde combatta hayatta kalma şansı daha yüksektir.

Pharah yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Bu sayede haritada çok rahat gezinebilir. Hanzo gibi uzun mesafede etkili olan ve gizlenerek oynayan heroları bulup öldürebilir. Bastion gibi önüne bariyer kurup saldıran heroların çabucak arkasına geçerek onların işini bitirebilir. Hatta bu heronun diğer herolara oranla özellikleri fazla yüksek diyebiliriz. Tahminen gelecek olan yeni güncellemelerde ya diğer heroların özellikleri artıralabileceği gibi Pharahın özellikleri azaltılabilir.

ROL: Saldırı

YETENEKLERİ

Rocket Launcher: Pharahın temel silahıdır. Adındanda anlaşılacağı üzere büyük roketler fırlatarak rakiplerine hasar verir. Saldırı hızı düşüktür ancak verdiği hasar oldukça yüksektir ve sadece nişan aldığınız rakip hedefe değil yakınındaki diğer rakip hedeflere de hasar verir. Yüksek bir doğruluğu vardır. Uzun mesafeli atışlarda da etkilidir.

Sponsor Reklamlar

Jump Jet: Pharah Jump jet ile uçabilir. Sınırlı bir kullanımı vardır. Sadece bir kaç saniye gökyüzünde kalabilirsiniz. Ancak yakıt sistemi ile çalışan bu yeteneğin yakıtı çok hızlı bir şekilde kendini yenilemektedir. Süreksiz olarak gökyüzünde dolşamanızı sağlayan bu yeteneğin size bir çok faydası var. Bunlar;

  • Hedef alınmanızı zorlaştırır.
  • Rakip hedeflerden kaçmanızı kolaylaştırır.
  • Rakip hedefleri kovalamanızı kolaylaştırır.
  • Uzun mesafede etkili olan ve gizlenerek oynayan rakiplerinizi bulmanızı kolaylaştırır.
  • Rakip hedeflerin bariyerleri aşmanızı kolaylaştırır.

Concussive Blast: Pharah bileğindeki mekanikten ufak bir roket fırlatır. Bu roketin verdiği hasar çok azdır ancak düşmanınızı, rokete olan konumuna göre etrafa fırlatır. Ancak fırlatmadan etkilenmesi için rakip hedefin rokete yakın olması gerekir.

Barrage: Pharah gökyüzüne doğru sıçrar ve düşmanlarının üstüne onlarca küçük roketler fırlatır. Bu bir kaç saniye sürer ve bu süre boyunca sağa sola dönebilir ve rakip hedefle nişan alabilirsiniz. Ancak bu süreç boyunca sağa sola dönmenin dışıdna aktif olarak hareket edemezsiniz, ultimate süresi boyunca savunmasız kalırsınız. Bu nedenle ultimate yeteneğinizi kullanmadan önce üzerinizde bir focus olmadığına varsa rakip hedefi sizin daha önce öldürebileceğinize emin olmadan kullanmayın.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: MERCY başlıklı makalemizde mercy nasıl oynanır, overwatch mercy rehberi ve overwatch mercy skilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.