GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: MERCY

OVERWATCH REHBERİ: MERCY

Sponsor Reklam

overwatch rehberi

MERCY

Ablamız melek gibi bir support herodur. Hatta overwatchtaki en sağlam destek herosudur. Çok güçlü iyileştirme yeteneğine sahiptir. Bunun yanında bağlantı kurduğu takım arkadaşının temel saldırı değerini artırabilir. Ölen takım arkadaşlarını yeniden diriltebilir. (Wowda revive olarak bildiğimiz bu yeteneği overwatchta da görmek duygulandırdı).

Birebir vs lerde iyi değildir. Keza zaten Mercy ile birebir savaşlara girmek aptallık olur. Ancak kill değil oyun kazanmak istiyorsanız Mercy oynamayı öğrenmelisiniz arkadaşlar. Benim şahsi görüşüm mutlaka her takımda bulunması gereken mükemmel bir destek herosu olduğudur. Overwatchın Moba kaynaklı olduğu malum ancak hiç bir moba oyununda Mercy kadar etkili bir hero yoktur. Bu yüzden takımınızda Mercynin olmasına, karşı takımda varsa ofansif herolarınızın Mercye focuslanmasına özen gösterin.

ROL: Destek

YETENEKLER

Sponsor Reklamlar

Caduceus Staff: Mercynin temel silahıdır. İki fonksiyonu vardır. Birincisi kendisini ve bağlantı kurduğu takım arkadaşını sürekli olarak iyileştirir. İkinci fonksiyonu ise orta ve yakın mesefedeki rakip hedeflere düşük hasarı olan atışlar yapar.

Caduceus Blaster: Mercy yüksek hızda düşük hasar veren atışlar yapar. Rakibin canı az ise öldürmenizi sağlayabilir ancak pek kill almak amaçlı kullanılabilecek bir yetenek değildir.

Guardian Angel: Mery önündeki takım arkadaşına doğru uçarak ilerler. Ancak takım arkadaşının açık olarak önünde , yani görüş alanında bulunması gerekir. Bu yeteneği kullanırken yanı zamanda Cadeceus Staffı kullanabilir, bağlantı kurduğu takım arkadaşını iyileştirebilir ve bonus damage verebilir.

Angelic Descent: Mercy bu yeteneği ile yüksek bir yerden atladığında süzülerek aşağı düşer. Bu sırada Cadeceus Staffı kullanabilir, bağlantı kurduğu takım arkadaşını iyileştirebilir ve bonus damage verebilir.

Resurrect: Mercynin ultimate yeteneğidir. Yakınında ölen takım arkadaşlarını yeniden canlandırabilir. Canlandırma çok ani bir şekilde gerçekleşmez. Takım arkadaşınız yeniden dirilme aşaması tamamlanana kadar hiç bir hasar yemez.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: MEİ başlıklı makalemizde mei nasıl oynanır, overwatch mei rehberi ve overwatch mei skilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.