GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 19 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: MEİ

OVERWATCH REHBERİ: MEİ

Sponsor Reklam

MEİ

Mei rakip hedefleri yavaşlatabilen, dondurabilen ve buzdan bloklar oluşturabilen defansif bir herodur. Temek silahı olan Endothermic Blasterı kullanarak rakiplerini yavaşlatabilir hatta dondurarak stunlayabilir. Ice Wallı kullanarak buzdan bloklar örebilir. Bariyer görevi gören bu yeteneği ile hem takım arkadaşlarınıda boostlayabilir hemde koridorlarda ve kapı önlerinde blok oluşturabilir.

Mei support herolar gibi takım arkadaşlarını iyileştiremesede aslında bir nevi destek herosu olduğunu söyleyebiliriz. Kill peşinde koşan bir herodan ziyade takımına oyun aldıran bir herodur mei. Oluşturduğu bloklar ve stunlar ile rakip takımı çok zor durumlara düşürebilir. Helede karşı takımın üyeleri grup halinde dolaşıyorlarsa Blizzard ile onları dondurup stunlayarak takımınıza büyük bir avantaj kazandırabilir.

ROL: Savunma

YETENEKLER

Endothermic Blaster: Meinin temel silahıdır. Mousenın sol tuşu ile kullandığınızda rakiplerinize soğuk hava dalgası gönderir. Bu soğuk hava dalgasına maruz kalan rakipler, maruz kaldığı süre boyunca yavaşlar hatta süreye bağlı olarak donarak stun yiyebilir.  Mousenin sağ tuşu ile kullandığınızdaysa rakip hedeflere buz saçakları gönderir. Bu yetenek ile sol tuşla rakibinizi dondurup sağ tuşla kafasından vurarak güzel bir kombo yapabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Cryo-Freeze: Mei kendisini çevreleyen bir buz parçası oluşturur. Bu buzun içinde mei hem hasar almaz hemde kendini iyileştirebilir.  Ancak bu buzun içinde hareket edemez 4 saniye boyunca sabit olarak durur. Bu yöntem ile kendinizi güvenli bir şekilde iyileştirebilirken beklenmeyen saldırılardan korunabilirsiniz.

İce Wall: Mei buzdan büyük bir duvar inşa eder. Bu duvar karşıdan gelen saldırıları engellediği gibi (dayanıklılığı ne kadarsa o kada engeller) takımınızdaki kişileride boostlayabilir. Bu yeteneğinizle ayrıca blok görevi görür. Yani koridorlarda, geçitlerde ve kapı önlerinde bu yeteneğinizi kullanarak rakip takımı sıkıştırabilir yada önlerini kesebilirsiniz.

Blizzard: Meinin ultimate yeteneğidir. Mei küçük bir alanda buzullaştırma yapabilen bir soğutucu fırlatır. Bu soğutucu saniyeler içinde hem düşmanlarını yavaşlatabilir uzun süre maruz kalmaları durumunda dondurabilir hemde onlara bir miktar hasar verir. Verdiği hasar fazla olmasada kombatlarda alan slow ve alan stun özelliğinden dolayı takımınızın çok işine yarar.

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: McCree başlıklı makalemizde mccree nasıl oynanır, overwatch mccree rehberi ve overwatch mccree skilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.