GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 27 Mayıs 2019
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: JUNKRAT

OVERWATCH REHBERİ: JUNKRAT

Sponsor Reklam

JUNKRAT

Junkrat bir bölgeyi tuzaklarla doldurarak rakiplerinize soğuk terler döktürebileceğiniz defansif bir herodur. Steel Trap ve Concussion Mine yetenekleri ile kuşattığınız bölgeye rakiplerinizi çekerek onlara büyük zorluklar yaşatabilir ve takımınızın oyunu kazanmasında etkili olabilirsiniz. Sadece defansif değil , ultimate yeteneği olan Rip-Tire ile rakiplerinize büyük hasarlar verebilirsiniz. Özelliklede harita sinsi sinsi gezinen Hanzo ve Tracer gibi ofansif ve defansif herolara karşı çok etkili bir yetenek.

Yetenekleri defansif anlamda müthiş bir destek sağlasada 1v1 vslerde iyi değildir. Bu yüzden olabildiğince bire bir karşılaşmalardan uzak durun takım kombatlarına oynayın. Eğer focus yerseniz Steel Trap ve Concussion Mine ile düşmanlarınızın size yakınlaşmasına engel olabileceğiniz gibi, Concussion mine’ı kendi üzerinizde kullanarak kaçmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

ROL: Savunma

YETENEKLER

Frag Launcher: Junkratın temel silahıdır. Nişan aldığı yere kısa bir süre patlamak üzere ayarlanmış el bombası fırlatır. Eğer el bombası rakip hedefe isabet ederse anında patlar. Elinizdeki silahın el bombası attığını göz önüne alırsak uzun mesafeli atışlarda düşmana isabet ettirmek istiyorsanız hedefinizin daha yukarısına nişan almanız gerekmektedir.

Sponsor Reklamlar

Concussion Mine: Junkrat zemine yapışan bir mayın fırlatır ve mayını kontrol eden bir kumanda kazanır. Mayını patlattığında rakip hedefe az miktarda hasar verir ve onu havaya uçurur. (mayına göre olan konumuna göre bir eğim içinde havaya uçar.) Junkrat aynı zamanda bu yeteneği ile kendinide havaya uçurabilir, zemindan binalara atlayabilirsiniz.

Steel Trap: Junkrat hedef aldığı yere çelik bir kapan bırakır. Bu çelik kapan üzerinden rakip hedef geçtiğinde etkinleşerek hem ona bir miktar hasar verir hemde bir süre stunlar.

Total Mayhem: Pasif bir yetenektir. Junkrat öldüğünde çevresine bir miktar el bombası düşürür. Bu el bombaları yakında olan kişilere hasar verir.

Rip-Tire: Junkratın ultimate yeteneğidir. Junkrat uzaktan yönetebildiği patlayıcı içeren tekerleği 10 saniye boyunca kontrol ederek düşmanlarına uzaktan saldırabilir.  Patladığında geniş bir alana hasar verir. Eğer tekerlek rakip hedefe çarparsa, çarptığı hedefe büyük miktarda hasar verir. Ancak bu yeteneğin çok büyük bir dezavantajı var bu yeteneği kullanırken hareketsiz kalırsınız, bu yüzden kendinizi sağlama almadan asla kullanmamanız gereken bir yetenek.

 

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: HANZO başlıklı makalemizde hanzo nasıl oynanır, overwatch hanzo rehberi ve overwatch hanzo skilleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.