Cuma , 20 Ocak 2017
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: D.VA

OVERWATCH REHBERİ: D.VA

overwatch d.va rehberi,

D.VA

D.va yakın mesafede etkili olan bir tank herosudur.  Self-Destruct skili ile çevresine yüksek miktarlarda hasar verebilir. Özellikle takım savaşlarında takım katleden bir herodur. Robotundan dışarı çıkarak robotu imha ettirebilir ve bu sırada kendisi de çevresine ateş edebilir. Ayrıca robotuda oldukça güçlüdür. Fusion Cannons ile birlikte sınırsız cephaneye sahiptir.

D.VA nın kötü yanı sadece yakın menzilde etkili saldırılar yapabilmesi ve hareket kabiliyetinin kısıtlı olmasıdır. Mesela Fusion Cannons adlı yeteneğini kullandığında hareket hızının yavaşlaması ve ya  Boosters yeteneği ile sadece öne doğru hareket edebilmesi..

ROL: Tank

YETENEKLER;

Fusion Cannons:  D.va’nın temel yeteneğidir. Bu yetenek ile sınırsız sayıda mermi kullanabilirsiniz ancak sadece yakın mesafede etkilidir ve yeteneği kullandığınız sırada hareket hızınız oldukça azalır.

Light Gun: Robot olmadan hareket ederken kullanabildiğiniz bir yetenektir. Uzak mesafede etkilidir ancak fazla hasar vermez. Kullanım amacı daha çok yeni bir robot çağırmak amacıyla ultimate barı doldurmak içindir.

Defense Matrix: D.va nişan aldığı yönden gelen bütün saldırıları missilleme yaparak engeller. Bu sırada hareket edemezsiniz. ( Önünüzdeki düşmanlar, yanınızda yada önünüzdeki bir takım arkadaşınıza saldırıyor ise onu korumanızı sağlayacak mükemmel bir yetenektir.)

  OVERWATCH REHBERİ: SOLDİER 76

Boosters: Önünüze doğru bir kaç saniye boyunca uçmanızı sağlar. Eğer karşınızda bir rakip varsa ona çarparak bir miktar hasar verir. Ayrıca boostersı kullandığınız sırada Self- Destructı kullanabilirsiniz.

Self- Destruct: D.va kullandığı robotu bu yeteneği ile patlatabilir. Robot patladığında çevresine büyük miktarda hasar verir. Eğer D.va patlama menzilinde ise kendisi de zarar görür.( Self-Destructu kullanabilmek için hareket etmemeniz gerekmektedir. Ancak öncesinde boostersı kullanmışsanız orası ayrı)

Call Mech: D.va yeni bir mech çağırır. Bu yeteneği kullanabilmek için ultimate barın dolması gerekmektedir. (Robot iki şekilde kayboluyor birincisi Self-Destruct ile patlattığınızda ikincisi ise Robotun canı tükendiğinde. Yani robotun herhangi bir durabilitysi yok)

 

    OVERWATCH KAHRAMANLARI  

SALDIRI
genji
Genji
mccree
McCree
pharah
Pharah
reaper
Reaper
soldier76
Soldier: 76
tracer
Tracer

SAVUNMA
Bastion
Bastion
Hanzo
Hanzo
Junkrat
Junkrat
Mei
Mei
Torbjörn
Torbjörn
Widowmaker
Widowmaker

TANK
d.va
D.Va
Reinhardt
Reinhardt
Roadhog
Roadhog
Winston
Winston
Zarya
Zarya

DESTEK
Lucio
Lucio
mercy
Mercy
symmetra
Symmetra
zenyatta
Zenyatta

YAZAR: Hasan Tıngır[Yönetici]

Hasan Tıngır[Yönetici]
Bir garip hukukçu.. (İletişim | Skype: hsntngr2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.