Anasayfa / MOBİL / MOBİLE LEGENDS KASMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

MOBİLE LEGENDS KASMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda mobil moba oyunu olan Mobile Legends’te karşılaştığımız kasma sorununu ve bu sorunu nasıl aşacağımızı anlatacağız.

Oyunun kasması aşağıda sıraladığımız bir çok nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir. Aşağıda anlattığımız yöntemleri uygulayarak bu sorunları aşabilirsiniz.

 • Yüksek Ping Değeri

Eğer ping değeriniz 100 üzerindeyse oyunda donmalar, kasmalar meydana gelecektir. Bu sizden kaynaklanıyorsa ağınızı yada bağlı bulunduğunuz ağı değiştirebilir, mobil veri kullanıyorsanız herhangi bir ağa bağlanabilirsiniz. Eğer bağlandığınız serverdan kaynaklanıyorsa geçmiş olsun yapabileceğiniz bir şey yok.

 •  Yetersiz sistem

Telefonunuz oyun için gereken sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir. Oyunu rahat bir şekilde oynayabilmeniz için gereken sistem;

 • Android 4.0+ || İos 6.0 +
 • 1 GB Ram
 • 4- Core işlemci

Eğer telefonunuz yukarıdaki özelliklere sahip değilse oyun sırasında kasmaların yaşanması normal. Farklı bir cihaz üzerinden oyuna girin.

 • Yüksek Ram Kullanımı

Telefonunuzda ram kullanım miktarı fazla olabilir, bu durum oyunda kasmalara neden olacaktır. Peki nasıl Ram’i temizleyebiliriz. Öncelikle bu konuda playstore ve appstore’da bir çok uygulamalar mevcut. Bu uygulamaları kullanarak raminizi temizleyebilirsiniz. Keza bu uygulamalar bazı telefonların çıkış sürümünde dahi yer almaktadır.

  MOBİLE LEGENDS NEDİR ? NASIL OYNANIR ?

Bunun dışında;

 1. Telefonda açık olan bütün uygulamalardan çıkabilir,
 2. Gereksiz uygulamaların arka planda yenilenmesini kapatabilir,
 3. Kullanmadığınız programları silebilir,
 4. Gereksiz programların konum erişimini kapatabilir,
 5. Ve otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz.

Bütün bu işlemler Ram yükünün azalmasına pozitif etki sağlayacaktır.

Evet arkadaşlar yaşanan kasma sorununa karşı yapabileceklerinii anlattık. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan MOBİLE LEGENDS NEDİR ? NASIL OYNANIR ? başlıklı makalemizde mobile legends, mobile legends bang bang ve mobile legends game hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

 1. Benim cihazım Htc M9 Snapdragon 810 işlemci 3gb ram Adreno 430 var canavar gibi sistem ama mobile legends orta ayarda kasıyor bir türlü çözemedim deli olcam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*