Anasayfa / TEKNOLOJİ / İŞLETİM SİSTEMİ NASIL WİNDOWS 10’A YÜKSELTİLİR ?

İŞLETİM SİSTEMİ NASIL WİNDOWS 10’A YÜKSELTİLİR ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda kullandığınız Windows 7, 8 veya 8.1 sürümünü nasıl format atmaksızın Windows 10’a yükselteceğinizi anlatacağız.

Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden Microsoft mağazasına gidiyoruz ve Windows 10 yükseltme aracını indiriyoruz.

Windows 10 Yükseltme aracı

Yukarıdaki link üzerinden indirdiğimiz Windows Yükseltme aracını çalıştırıyoruz. Ancak şunu belirtelim yükleyeceğiniz lisanslı sürüm bir Windows 10 değil. Microsoftun ücretsiz yükseltme kampanyası 29 Haziran 2016 tarihinde sona erdi. İndireceğiniz ürünü daha sonrdan etkinleştirmeniz gerektirmektedir. Etkinleştirme konusunda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

  WİNDOWS 10 ETKİNLEŞTİRME

Yükseltme aracını çalıştırdığımızda karşınıza aşağıda olduğu gibi bir indirme ekranı gelecektir.

Lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra Yükseltme aracı önce donanımınızın Windows 10 için uyumlu olup olmadığını kontrol edecek ardından yükseltmeyi başlayacaktır.

Daha sonra bilgisayar yeniden başladığında işletim sisteminiz Windows 10 olarak açılacaktır.

Evet arkadaşlar yükseltme işlemi bu kadar basit. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

 

Bir önceki yazımız olan WİNDOWS 10 FORMAT NASIL ATILIR ? başlıklı makalemizde Windows 10, windows 10 format ve windows 10 format indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*