GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 27 Mayıs 2019
Anasayfa / HABERLER / HORİZON ZERO DAWN KONUSU, MEKANİKLERİ VE ÇIKIŞ TARİHİ

HORİZON ZERO DAWN KONUSU, MEKANİKLERİ VE ÇIKIŞ TARİHİ

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony tarafından sadece PS4 ve PS4 Pro’ya özel olarak (malesef PC ve Xbox One için çıkmayacak) piyasaya sürülecek olan yeni oyunumuz hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Aslında Horizon Zero Dawn 2011’den beri süregelen büyük bir projenin eseri diyebiliriz. Oyun geliştiricileri tarafından başlarda oldukça riskli bir proje olarak görülmüş. Oluşturulan olağanüstü grafikler dikkate alındığında hak vermemek elde değil. (Tabi birde buna layık bir oyun mekaniklerinin de geliştirildiğini tahmin ediyoruz.)

Oyunun oluşturulmasında ve geliştirilmesinde  Guerrilla Games tarafından üretilen Decima oyun motoru kullanıldı. Önceleri Killzone Shadow Fall  için üretilen bu oyun motoru Horizon için değiştirilerek bugün ki halini aldı ve oyunun hemen hemen bütün sahneleri bu oyun motoru ile geliştirildi.

Oyuna ait diğer unsurlara geçmeden önce şunu da belirtelim. Horizon Zero Dawn, Game Critics Awards ödüllerinde hem 2015’te hem de 2016’da art arda iki kez “En Orjinal Oyun” ödülünü aldı.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=T5Xx3MdqdgM[/embedyt]

 

Çıkış Tarihi 

Kuzey Amerika: 28 Şubat 2017

Avrupa: 1 Mart 2017

[irp posts=”4951″ name=”2017 OCAK AYINDA ÇIKAN OYUNLAR”]

Türkiye’de Avrupa tarihi olan 1 Mart 2017 itibariyle çıkış yapacak. Sadece PS4 ve PS4 Pro için çıkış yapacak olan oyun PS4 Proya özel grafik iyileştirmeleri,performans optimizasyonu ve 4k çözünürlük ile birlikte geliyor.

Oyunun Senaryosu

Oyun “Aloy” adlı devasa robotlar tarafından istila edilmiş bir dünyada yaşayan, okçuluk yeteneği sayesinde avcılık yapan bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor.

Hayatı boyunca dış tehlikelere uzak kalmış karakterimiz kabilesinden ayrılıyor ve ölümcül yeteneklere sahip bu robotların kuşattığı dünyayı keşfe çıkıyoruz

Sponsor Reklamlar

Oyun boyunca karakterimizin sahip olduğu menzilli, yakın dövüş silahlar ve gizli taktikler kullanarak düşmanlarımız ile savaşıyor, yok ettiğimiz rakiplerinden ganimet olarak bir takım eşyalar yağmalıyoruz.

Açık dünya temalı olan oyunumuzda bir yandan peşinden koştuğumuz Ana görevimizi yerine getirirken diğer yandan çeşitli bölgelerde bizi bekleyen yan görevleri de yapabiliyoruz. (Özellikle Assassin’s Creed, Fallout gibi single-player ağırlıklı oyunlarda aşina olduğumuz bir sistem)

Oyun Mekanikleri

Üçüncü kişinin bakış açısına sahip olan oyunda yukarıda bahsettiğimiz gibi avcılık yeteneklerine sahip olan bir kız çocuğunu canlandıracağız. Düşmanlarımız ise “Makineler” olarak adlandırılan devasa büyüklükteki robotik canlılar.

Düşmanlarımız ile savaşırken Aloy’un sahip olduğu avcılık yeteneklerini kullanıyoruz. Sahip olduğumuz ok ile onlara uzaktan saldırabiliyor, sahip olduğumuz tel ve patlayıcılar ile tuzaklar kurabiliyor ve yakın dövüşte etkili bir şekilde mücadele edebiliyoruz.

[irp posts=”4550″ name=”2017’DE PS4 İÇİN ÇIKACAK OYUNLAR”]

Aloy ile rakiplerimizden gizlenmek yahut onları tuzağa çekmek için Ağaçların yaprakları arasında saklanabiliyor ve onlara pusu kurabiliyoruz

Ayrıca Aloy’un sahip olduğu “focus scan” yeteneği ile rakiplerimizin konumlarını, seviyelerini, her robota özel saldırı türlerini görebilir.

Ayrıca oyunda dengeli bir gece-gündüz ve hava değişimlerini içeren oldukça geniş bir açık dünyaya sahip.

Evet arkadaşlar oyun hakkında şuana kadar verilen bilgiler bu kadar. Yeni haberler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Herkese iyi oyunlar.

 

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GTA SAN ANDREAS HİLELERİ (ŞİFRELER) başlıklı makalemizde gta 2 hileleri, gta sa şifreler ve gta san andreas bilinmeyen hileler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.