Anasayfa / GENEL / FACEBOOK GAMEROOM NEDİR? NASIL KULLANILIR ?

FACEBOOK GAMEROOM NEDİR? NASIL KULLANILIR ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Facebook tarafından geliştirilen bu küçük oyun clienti gameroom’u tanıtacağız.

GameRoom Nedir ?

Uygulama şuan için facebook-steam arası bir özelliğe sahip, ilk bakışta göze çarpan notifications yani bildirimler bölümü ve dizaynı dikkate aldığımızda biraz facebooktan birazda steamdan esintiler görüyoruz.

Uygulama içinde şuan sadece Facebook’un kendi oyunları var. Ancak daha şimdiden kendine steamı rakip olarak belirlemiş durumda. Hani şuan düşününce oldukça komik duruyor ancak facebook bu yönde dev adımlar atabilir, hali hazırda elinin altında gerçekten çok geniş bir kitle var.

http://www.ggmyfriend.com/

GameRoom Nasıl Kullanılır ?

 

Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz. Ardından facebook kullanıcı adı ve şifremizi kullanarak giriş yapıyoruz. Karşımıza steamda olduğu gibi bir arayüz açılıyor.

Sol tarafta daha facebookta oynadığımız oyunlar yer alıyor. Anasayfada ise o an güncel olan, popüler olan oyunlar yer alıyor. (Play store’dan esintiler) Yani aktif bir anasayfa var sürekli.

Şuan için sadece facebook’un kendi bünyesinde yer alan küçük oyunları oynayabiliyorsunuz. Oyun sırasında Facebook’un size sunduğu oyun içi mesajlaşma ve bildirimler ile sizi oyun hakkında iletiler yollama gibi servisler Gamerooomda yine karşımıza çıkıyor.

Mesela Okey okuyorsunuz, yine sizin gibi Facebook yada Gameroom üzerinden bağlanan oyuncular ile bu arayüz üzerinde yer alan sohbet bölümünden konuşabiliyor, oyun hakkındaki bilgi mesajlarını bildirimler bölümü üzerinden alabiliyorsunuz.

Evet arkadaşlar Gameroom hakkında size genel hatları ile bilgi verdik. Zaten şuan uygulama içerisinde pek fazla bir şeyde yok. Eğer merak ettiğiniz bir şey olursa bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.