Anasayfa / GENEL / [ÇÖZÜM] FACEBOOK GAMEROOM AÇILMIYOR

[ÇÖZÜM] FACEBOOK GAMEROOM AÇILMIYOR

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Facebook tarafından çıkarılan ve steam benzeri oyun arayüzü Gameroom’da yaşanan bu problemi nasıl çözeceğimizi anlatacağız.

Hata genel olarak şu şekilde meydana geliyor. Ya Gameroom tamamen açılmıyor yada gameroom açıldığı halde oyunlar hiç yada olması gerektiği gibi açılmıyor.

Hatayı alan bir çok kişi var ve herkes klasik olarak oyunlarda uyguladığımız yöntemleri uygulama çalışıyor ve tabiki başırısız oluyor. Arkadaşlar gameroom tarayıcı üzerinden kullanılan bir arayüz yani tarayıcınızda bir sıkıntı varsa bu doğrudan gameroomu etkileyecektir. Bu hatayı aşağıdaki basamakları kullanarak çözebilirsiniz.

1) Tarayıcınızı güncelleyin

Tarayıcınız güncel değilse gameroom için gerekli olan bileşenlere sahip olmayabilir. Gameroom sürekli güncellenen bir sistem siz eğer buna ayak uyduracak şekilde tarayıcınızı güncel tutmuyorsanız gameroom açılmayacaktır.

2) IE ile birlikte kullanmayın

Arkadaşlar IE üzerinde isterse de Edge üzerinden gameroomu indirip kullanmayın, diğer tarayıcılar üzerinden indirip kullanın. İE java ve html 5 ve daha bir çok açıdan eksiği olduğu için böyle bir hata ile karşılaşmanız normal.

3) Chrome ile indirdim çalışmıyor ?

Arkadaşlar chrome üzerinden indirdiğiniz halde çalışmıyorsa tarayıcınızı silip tekrar güncel sürümünü indirin bir şekilde hata meydana gelmiş olabilir yada güvenlik duvarı chromenin kendini güncellemesine engel olmuş olabilir. Tarayıcınızı güncellemeniz yeterli olacaktır. Ha yok hala sıkıntı var diyorsanız Mozilla, Opera, Safari gibi diğer tarayıcılar ile gameroomu kullanmayı deneyin.

Evet arkadaşlar hatanın çözümü hakkında elimden geldiğince bilgilendirmeye çalıştım umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi oyunlar.