Anasayfa / PC / CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Call Of Duty serisinin son oyunu olan İnfinite Warfare‘nin sistem gereksinimlerini açıkladık. Sistem gereksinimlerine geçmeden önce oyun hakkında birkaç hususa değinmekte fayda var.

Birincisi bu oyunun sıkı CoD hayranların beklentileri karşılamayacağını bilmenizi isteriz arkadaşlar. Bu durum ilk çıkan teaser ile zaten kendini belli etmişti. Daha Advanced Warfareyi atlatamamışken absürd bir senaryo ve absürd mekanikler ile gelen İnfinite warfare’nin gittikçe bilim kurgu oyunlarına dönüşmesi CoD’u bir savaş oyunu olarak seven oyuncuları epey bir üzdü. (Söz konusu teaseri aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.)

  Call Of Duty: İnfinite Warfare'nın Gizemli Tanıtım Videosu

Bu video ile dikkatleri üzerine çeken Activision ardından oyunun fragmanını yayınlayarak tüm sevenlerini yasa boğdu. Aşağıda paylaştığım fragmanı izleyerek ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız arkadaşlar.

Gördüğünüz üzere ileri teknoloji ve gelecek temaları derken kendi çizgisini kaybeden bir CoD oyunu ile karşı karşıyayız arkadaşlar. Özellikle uzayda gerçekleşen savaş sahnelerini ve yanımızda savaşan robotları görünce Starwars’tan mı kesmişler diye düşünmedik değil..

Ancak bu tür oyunları/sahneleri sevenler vardır biz onu eleştirmiyoruz. Bizim burada eleştirdiğimiz kısım CoD gibi efsane bir savaş oyunun özünü kaybetmesi savaş oyunundan bilim kurgu oyunu haline dönüşmesi.. Sadece Modern Warfare ile İnfinite Warfarenin oynanış mekaniklerini karşılaştırmak bile aradaki bu büyük değişimi anlatmaya yeter..

Oyun şuana kadar 2 milyonun üstünde dislike alarak Youtube de “en çok dislike alan 2. video” olarak tarihe geçmiş vaziyette biraz daha zorlarsa Justin Bieber’i (Baby) tahtından ederek birinciliği bile ele alacak gibi görünüyor.

Ama burada anlattıklarım klasik CoD oyunlarını sevenler için geçerli, Bilim Kurgu oyunlarına meraklıysanız zevkle oynayabileceğiniz bir oyun diyebiliriz.

Evet arkadaşlar şimdi de oyun için gereken sistem gereksinimlerine geçelim.

CALL OF DUTY: INFINITE WARFARE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Intel Core i3-3225 3.3 GHz Intel Core İ7-4785T 4-Core 2.2 GHz
Amd İşlemci AMD Phenom II X4 820 2.8 GHz AMD FX 8320
NVİDİA Ekran Kartı NVIDIA GTX 660 NVIDIA GTX 960 2GB
AMD Ekran Kartı AMD Radeon HD 7850 AMD Readon R9 380
RAM 8 GB 16 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 7 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 70 GB 70GB

CoD İnfinite Warfare’nin sistem gereksinimleri bu şekilde kafanıza takılan soruları yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bonus;

  COD: İNFİNİTE WARFARE'DEN YENİ FRAGMAN!!