Anasayfa / OYUN / BATTLEFİELD 1 CONFİG DOSYASI OLUŞTURMA

BATTLEFİELD 1 CONFİG DOSYASI OLUŞTURMA

http://www.ggmyfriend.com/

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Battlefield 1 oyununda nasıl config dosyası oluşturacağınızı anlatacağız. Ama ondan önce bilmeyenler için config dosyası ne işe yarar onu bir hatırlatalım.

Config dosyası ile bir metin belgesi için kaydettiğiniz konsol komutlarının, oyuna her girişinizde otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Mesela fps değerinizi sürekli olarak görmek istiyorsunuz, bu komutu her oyuna girdiğinizde tekrar tekrar yazmak yerine oluşturacağınız bir config dosyası ile bir kez yazarak her oyuna girişinizde bu komutun aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Config Dosyası Nasıl Açılır ?

  1. Önce masaüstüne gelip sağ tıklayarak bir metin belgesi açın.
  2. Oyunu her açtığımızda aktif olmasını istediğimiz konsol komutlarını girin.
  3. Kaydedip çıkın. Dosyasının adını ve uzantısını “user.cfg” olarak değiştirin (Not: Eğer uzantılar kapalı ise uzantıları açmanız gerekiyor. Bilmeyenler için > Herhangi bir klasörü açın > Sol üstteki “Düzenle” bölümüne tıklayın > “Klasör ve arama seçenekleri”ni açın > “Görünüm” sekmesine gelin> “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğindeki tiki kaldırın.)
  4. Arından C:\Program Files(x86)\Origin Games\Battlefield 1 klasörünün içine atın. Hepsi bu kadar.

Evet arkadaşlar config dosyasını yukarıda anlattığım şekilde oluşturabilirsiniz. Kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız olan BATTLEFİELD HİLE KOMUTLARI başlıklı makalemizde battlefield 4 hileleri, battlefield hileleri ve battlefield oyun hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.