GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / HABERLER / Adsense İle Para Kazanma Rehberi

Adsense İle Para Kazanma Rehberi

Sponsor Reklam

Adsense ile para kazanma rehberi

Adsense ile para kazanmak artık çok kolay değildir Çünkü kurulan Web siteleri üzerinden kazanılan paraların YouTube kadar zor olduğu ve webmaster ların bu konuda yakınlarını biliyoruz. Öncelikle adsense ile para kazanma başladığımızda bu deneyimi yaşamak isteyen webmasterlara yol göstermek amacıyla yazımızı hazırlıyoruz Öncelikle ziyaretçilerimizin burada verilen verileri doğru anlaması ve sabırlı bir şekilde uygulaması gerekiyor.

adsense ile ilgili görsel sonucu

Adsense Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde Artık her şey internet üzerinden yapılıyor dünya devi olan Google arama motoru bilgileri süratli bir şekilde kullanıcının deneyimi sunuyor. Peki arama motorlarında ilk sayfaya çıkmanın temel amacı nedir ? Öncelikle seçmiş olduğunuz kelimenin rekabetine bakmanız gerekiyor rekabeti yüksek olan bir kelimede ilk sayfaya çıkmanız sizin için hem zaman hem de maddi külfet getirebilir özellikle adsense niche adı verilen rekabete düşük arama oranı yüksek ve reklam verenlerin yani AdWords kullanıcıların yüksek ücret ödedikleri kelimeler seçmeniz gerekiyor Bunun için de Google anahtar kelime analizi sitesine kullanabilirsiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra işin %50 kısmına halletmiş oluyorsunuz.

adwords ile ilgili görsel sonucu

Adsense Para Çekme

Çünkü temeli yanlış atılmış sitenin ilerlemesi belli bir noktaya gelmesi uzun zaman alacaktır. Kelime seçimini yaptıktan sonra hosting ve alanadı tercihinizi yapmanız gerekiyor. Özellikle alan adınızın uzun anahtar kelime olması ve dikkat ediniz. Eğer amacınız markalaşma değil sadece para kazanmaksa uzun anahtar kelimeler kullanmanız da hiçbir sakınca yoktur. Örneğin seçmiş olduğunuz konu baş ağrısı konusu olduğunu düşünelim. Sağlık adsense sektörleri arasında orta düzey rekabete düşük arama oranı yüksek olan kelimelerden oluşmaktadır. Tercihinizi Baş ağrısı kullandığınızda seçeceğiniz konular şu şekilde olmalıdır.

Baş ağrısına ne iyi gelir

Başım sürekli ağrıyor

Baş ağrısına kesin çözüm

Baş ağrısı migren

Baş ağrısı için ilaç tavsiyesi

adsense para kazanma ile ilgili görsel sonucu

Adsense Site Ekleme

Bu ve bunun gibi birçok kelimeyi bulduktan sonra ortalama 200 ila 300 kelime makaleler yazmanız gerekiyor. Yaklaşık 50 ve üzeri makale yazmanız durumunda sitenize ortalama 200 ile 300 ziyareti çekebilirsiniz. Aylık bazda 6 7 bin ziyaretçiniz olduğunu varsayarsak. Reklam gösterimin izle yaklaşık 10000 civarında olacaktır. Reklam tıklama oranı %2 olduğunu varsayarsak, yani aylık 200 adsense reklamlarını tıklama alırsınız tıklama başına maliyetinin 20 kuruş olduğu zaman aylık 40 lira civarında bir gelir sağlayabilirsiniz. Tabii makale sayınızı 50 değil de 300 yaptığınızda ortalama aylık ziyaretçimiz 15000 ile 20000 civarında olacağını düşünürsek. Reklam gösterimini izle en az 20 25 bin rakamlarına yaklaşır yine gösterim oranı %2 olarak varsayarsak tıklama başına maliyet de yine 20 kuruş üzerinden hesapladığı mızda aylık en az 150 TL bir gelir elde etmiş olursunuz.

Sponsor Reklamlar

reklam gösterimi ile ilgili görsel sonucu

Son olarak toparlamak gerekirse şu adımları izleyerek burada anlattığımız konunun özetine ulaşabilirsiniz.

Konu seçimi ne kesinlikle özen verin Çünkü ilk başlangıç rehberiniz için en az yüzde 50 artı avantaja geçmiş olursunuz.

Alan adı ve hosting satın alın. Başlangıç maliyet düşük olsun diyorsanız ücretsiz olarak Blogspot ları Tercih edebilirsiniz.

Sitenize kesinlikle WordPress eklentileri yükleyin ve hakkımızda iletişim gizlilik politikası gibi sayfalarınızı oluşturun.

Ä°lgili resim

İnternet Sitesinden Para Kazanma

Ve özgun yazı yazmaya başlayın. Seçmiş olduğunuz başlıkları iyi analiz etmeniz gerekiyor yukarıda belirttiğimiz gibi. Baş ağrısına ne iyi gelir başlığını tercih ederseniz ilk sayfaya gelme olasılığınız düşük olabilir Bunun yerine uzun başlıklı anahtar kelimeleri tercih edin yani. Baş ağrısına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu gibi kelimeler tercih edin özellikle bir taktiği burada sizlerle paylaşmak istiyoruz seçmiş olduğunuz kelimeyi Google‘da aratın. Eğer ilk sayfalarda haber siteleri varsa sizin sitenizde sıfırdan kurulduğu için ilk sayfalara gelmesi epey bir zaman alacaktır. Bunu yerine tercih ettiğiniz başlık arama motorunda çıkan sayfalar arasında Forum ve Blogspot dar yer alıyorsa kesinlikle bu konu üzerinde durum özellikle 200 değil de 400 ya da 500 kelime Özgün anlatım bozukluğu olmayan ve konuyu düzgün bir şekilde anlattınız da ilk sıraya backlink almadan gelebileceğini kesinlikle Garanti edebiliriz. Tabii bu sadece kelime yoğunluğu düşük kelimeler için geçerlidir. Örneğin bir televizyon kelimesinde ilk sayfaya gelmeniz için isterseniz 2000 kelimelik veya 100000 kelimelik makale yazın gelme ihtimaliniz çok çok düşüktür.

adsense ile ilgili görsel sonucu

Adsense Hesabı Açma

Bu şartlar altında dediklerimizi uyguladığınızda kazanç sağlamaya başlayabilir ve kazandıkça daha çok ilgilenme bileceğiniz bir yatırım Aracınız olabilir Unutmayın ki Google arama motoru kendini sürekli yenileyen ve yeni sitelere şans veren bir sistemdir. Eğer Google backlink ve diğer hacklink kaynaklarıyla Manipüle etmeye çalışırsanız sitenizi ceza alır ve kurmuş olduğunuz sistem yapmış olduğunuz emekleriniz boşa gider. Onun için doğal olmayı tercih edin ve insanların sizi okumasını ve sizin sitenizi başka bir yerde paylaşmasını ya da forumlarda sosyal medyada tavsiye ederek yazınızı okutmayı sağladığınız da en iyi seoyu yapmış olacaksınız.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan 2019 En Güncel DNS Adresleri (Çok Hızlı) başlıklı makalemizde 2018 - 2019 Güncel Dns Adresleri, 2018 çalışan dns ve 2018 dnsleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.